Belgičan Dylan Teuns z tímu BMC Racing sa stal nakoniec celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Poľska 2017

O víťazovi rozhodla piatková siedma etapa v Tatranskej Bukovine s dĺžkou 132 kilometrov, ktorú vyhral Holanďan Wout Poels v záverečnom šprinte ašpirantov na celkové poradie.

Dylan Teuns celkovo vyhral len o dve sekundy pred domácim jazdcom Rafalom Majkom z družstva Bora-Hansgrohe, tretiu pozíciu si vybojoval Poels s mankom troch sekúnd. Za Poelsom finišovali Adam Yates (Orica-Scott) a Majka.

V záverečnej etape žiaril slovenský cyklista Peter Sagan. Majkov tímový kolega a dvojnásobný majster sveta bol veľkú väčšinu etapy v úniku, skupina favoritov jeho snahu zlomila až na poslednom stúpaní do Tatranskej Bukoviny.
Sagan sa stal víťazom bodovacej súťaže a získal biely dres.

7. etapa (Tatranská Bukovina – Tatranská Bukovina, 132 km):

1. Wouter Poels (Hol.) Sky 3:26:20 h, 2. Adam Yates (V. Brit.) Orica-Scott, 3. Rafal Majka (Poľ.) Bora-Hansgrohe, 4. Wilco Kelderman (Hol.) LottoNL-Jumbo, 5. Dylan Teuns (Belg.) BMC Racing, 6. Domenico Pozzovivo (Tal.) Ag2r La Mondiale +5 s,… 34. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +2:21 min

Poradie po 7. etape:

1. Dylan Teuns (Belg.) BMC Racing 27:07:47 h, 2. Rafal Majka (Poľ.) Bora-Hansgrohe +2 s, 3. Wouter Poels (Hol.) Sky +3, 4. Wilco Kelderman (Hol.) LottoNL-Jumbo +10, 5. Adam Yates (V. Brit.) Orica-Scott +13, 6. Domenico Pozzovivo (Tal.) Ag2r La Mondiale +23,… 35. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +17:03 min