Diváci v uliciach Knurów netrpezlivo vyzerali cyklistický pelotón, namiesto nich sa koridorom vymedzeným pre účastníkov pretekov Okolo Poľska rútil Renault s policajtom za volantom a dvoma pasažierkami. Dôvod bláznivého aj nebezpečného momentu? Jedna zo žien totiž práve začala rodiť.

Ako opísala poľská spravodajská televízia TVN 24, k policajtom na križovatke dvoch ulíc strážiacim trasu pretekov kategórie World Tour – Tour de Pologne – prišiel Renault s dvoma ženami. „Musíme do nemocnice. Práve rodím,“ vysvetľovala vodička.

„Nebolo to ľahké, ale okamžite som sa rozhodol, že ideme,“ rozprával pre televíziu Piotr Wawrzyniak – hoci jeho úlohou ako policajta bolo práve strážiť, aby žiadne auto nevošiel na trasu pretekov, zvlášť keď pelotón už sa čakal každú chvíľu.

Do toho ešte vodička znervóznela, nedokázala si zapnúť pás a zhasol jej motor. Poprosil teda ženu, aby si presadol na zadné sedadlo, a vysielačkou požiadal kolegov, aby umožnili prejazd autu, za ktorého volant zasadol.

„Bál som sa, že na ulici vojdú pretekári, a tak som celý čas vyzeral, či už nechodia. A tiež som sa bál, že dôjde k pôrodu a že to nezvládnem,“ zveril sa policajt potom, čo ženu i jej spoločníčku dopravil do pôrodnice. „V podobnej situácii by som sa znova zachoval rovnako,“ dodal.
Knurów pelotón prechádzal v utorkovej štvrtej etape, ktorú vyhral austrálsky cyklista Caleb Ewan. Za ním si v cieľovej rovinke 238 km dlhej etapy zo Zawiercie do Zabrze dospurtoval pre druhé miesto Danny van Poppel z Holandska; Sagan skončil tretí.