Maroko pred niekoľkými dňami šokovala výpoveď dievčaťa, ktorú v júni uniesli gangstri. Dva mesiace ju držali ako rukojemníčku a pravidelne ju znásilňovali a mučili. Dievča Chadídža sa minulý týždeň zverila televízii. Na kameru podala nielen desivú výpoveď, ale ukázala aj jazvy, ktoré jej gangstri urobili.

„Chcem spravodlivosť za to, čo sa mi stalo,“ uviedla v rozhovore pre televíziu Šúf TV.

 Potetovali ju hákovým  krížom 

„Snažila som sa niekoľkokrát utiecť, ale chytili ma a potom bili. Mučili ma, nedávali mi jesť ani napiť, ani som sa nemohla osprchovať,“ uviedlo dievča, ktoré malo zahalenú tvár, aby nemohla byť identifikovaná. Na kameru však ukázala jazvy od cigariet a tetovanie, vrátane vytetovaného hákového kríža, ktoré jej urobili jej únoscovia.

Rozhovor sa objavil aj na YouTube. Dievča uviedla, že bola unesená členmi nebezpečného gangu z domu svojej tety v centrálnej časti Maroka. Podľa agentúry AFP boli v súvislosti s prípadom zatknutí najmenej traja ľudia. Otec dievčaťa uviedol, že prvý súd s nimi sa bude konať 6. septembra. Dievča sa zo zajatia dostala až potom, čo ju únoscovia pustili.

V reakcii na rozhovor vznikla na internete petícia na pomoc dievčaťu. Doteraz ju podpísalo viac ako 20.000 ľudí.

Viac ako 20 percent marockých žien bolo najmenej raz v priebehu svojho života sexuálne zneužité, uviedla marocká rada pre ľudské práva v správe z roku 2015.

V roku 2014 marocký parlament schválil reformu zákona, ktorý predtým umožňoval mužom vyhnúť sa trestu za znásilnenie, pokiaľ sa so svojou obeťou ožení. Organizácia na ochranu ľudských práv však upozorňujú, že je potrebné ešte viac na ochranu žien v krajine.