Babičku Annu († 64) a vnučku Reginu († 9) zabil pri dopravnej nehode slovenský manažér Peter Č. (36). Vnuk Přemek (vtedy 12) len náhodou prežil. Slovák cez obrovskú tragédiu, ktorú rodine spôsobil, žiada o zbavenie viny.

Manažér Peter Č. vyšiel v šmyku kvôli kaluži vody, ktorá sa na ceste „náhle“ objavila, do protismeru a so svojou Audinou narazil do Fabie. V tej išla babička s dvoma vnúčatami. Tragédia sa odohrala 6. augusta 2016 v Mostoch u Jablunkova.

 Podmienka je mu moc, vinu  odmieta 

„To bola vyššia moc, s ktorou môj klient nemohol počítať. Preto žiadam o zbavenie viny,“ povedal obhajca René Gemmel a dodal: „Zo strany môjho klienta nejde o trestný čin. Zodpovedný za nehodu sa sám cíti, ale nie v právnej rovine.“

Najznámejšia slovenská väzenkyňa ide na slobodu

Krajský súd rozhodoval o odvolaní po tom, čo Petra Č. Okresný súd vo Frýdku-Místku potrestal 2,5ročnou podmienkou s päťročným odkladom. Zakázal mu aj sedem rokov šoférovať. S tým vodič ale nesúhlasí. Žaloba si naopak želá nepodmienečný trojročný trest. Vyhlásenie rozsudku je naplánované na 11. septembra.

 27 zápisov za  priestupky 

Peter nie je žiadne neviniatko. V Česku má dva zápisy v karte vodiča za rýchlu jazdu a telefonovanie za volantom. Na Slovensku má za priestupky dokonca 27 zápisov, 16 za rýchlu jazdu! Za rýchlosť ho naposledy chytili v januári 2017, len päť mesiacov po smrteľnej nehode, ktorá vzala život babičke a vnučke.