Namiesto liečivej vody naliala do džbánu pre hostí lúh. Žena (56) si z neho naliala do pohára a obsah vypila. Žieravina jej poleptala pažerák. Tachovský súd teraz rozhodol, že servírka kúpeľného domu v Konštantínových Lázních Lenka V. (47) sa nedopustila ničoho trestného.

Servírka bola v lete pred dvoma rokmi na brigáde v kúpeľnom domu Jirásek. Vtedy zamenila liečivý prameň Prusík, za čistiaci prostriedok. „Žieravinu naliala do skleneného džbánu a dala na stôl hosťom,“ uviedla štátna zástupkyňa Karin Hajná Steinerová.

 Poškodený  pažerák 

Xenie J. (56) si tekutinu zo džbánku naliala do pohára a vypila. Skončila v nemocnici s poleptaným pažerákom. „Mám ho trvale poškodený. Každý mesiac mi ho lekári musia násilne rozťahovať a bude nutná transplantácia,“ povedala.

Divné úmrtia 26: Zjedol pizzu a zomrel! Chlapec (†16) dostal alergiu na paradajkovú omáčku!

 Vraj nič  nevedela 

Lenka V. sa obhajovala tým, že jej nikto o lúhu v kanistri nepovedal. „Som zodpovedný človek a uráža ma, že to na mňa hodili. Je to voči mne nefér. Nikto ma neupozornil. Zápach a zafarbenie žieraviny boli takmer rovnaké, ako je silne siričitá voda z prameňa Prusík,“ uviedla servírka.

Štyridsaťpäťročná žena sa zabila pri sánkovaní na lyžiarskom svahu na Morave

 Oslobodená spod  obžaloby 

Obžaloba Lenku V. vinila z ťažkého ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. Hrozili jej až dva roky väzenia. Tachovský súd jej ale oslobodil.

„Jej jednanie by ale mohlo byť posúdené ako priestupok. Prípad som tak podstúpil správnemu orgánu,“ uviedol sudca Miroslav Vajgant. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa ihneď v súdnej sieni proti nemu odvolal.

Vrtuľník prevážajúci srdce na transplantáciu havaroval. Aby toho nebolo dosť jeden zo zdravotníkov potom s orgánom zakopol