Slováci vyhrali nad Francúzmi 6:2

828

Minuloročné trápenie s Francúzmi sa nezopakovalo, Slováci získali prvé tri body po výhre 6:2.

Kapitán Miroslav Šatan ešte pred mesiacom nevedel, či bude môcť hrať hokej. Po vyše polročnom liečení zo zranenia chrbtice však včera na jeho hre zranenie nebolo badať a dočkal sa aj gólu.

„Už som myslel, že mi nebude súdený. Mal som predtým štyri sľubné šance a nič. Veľmi dobre sme súpera forčekovali a naši strelci boli aktívni,“ vravel Šatan.

Na ľade pôsobil sviežo a dravo. Hneď skraja prvej tretiny mal stopercentnú šancu. Brankára Hueta si chcel položiť. Ten sa nenechal oklamať.

Šatan napokon skóroval v tretej tretine. Včera navyše vyrovnal rekord v počte štartov v národnom tíme – 162 zápasov. Dnes by mal v zápase proti Fínom Martina Štrbáka predstihnúť.

„Užijeme si päť minút slávy, ani o minútu viac, a už sa pripravujeme na sobotňajší zápas s Fínmi. Ja sa po prílete z Ameriky ešte stále hľadám. Nezvykol som si na časový posun ani na široké ľadové letisko,“ povedal Tomáš Kopecký.

Góly: 9. Miklík (Záborský), 26. Ölvecký (Ďaloga), 29. Záborský (Kukumberg), 44. Radivojevič (Kopecký, Bližňák), 45. Šatan (Hudáček, Jurčina), 58. Hudáček (Sekera, Kukumberg) – 46. Raux (Bozon, Bertrand), 52. Fleury

Rozhodcovia: Kaval (USA), Piechaczek (Nem.) – Schrader (Nem.), Woodworth (USA), vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 6966 divákov.