Vzal život babičke Anne († 64) a jej vnučke Regince († 9). Slovenský manažér Peter Č. (36) do oboch vrazil svojím autom, išiel pritom v protismere. Napriek tomu sa cítil počas celého súdneho pojednávania nevinný. A tiež prekvapivo vyviazol s podmienkou.

Tragická nehoda sa odohrala za silného dažďa predvlani 6. augusta pri Moste u Jablunkova. Slovák, ktorý mal pred nehodou v karte vodiča 29 záznamov a 16 z nich za rýchlu jazdu, nezvládol riadenie potom, čo nabehol do kaluže, ktorá sa pred ním vraj nečakane objavila.

Slovák v Čechách zabíjal! V protismere vrazil do Fabie, neprežila babička s vnučkou!

V protismere v šmyku narazil do škodovky. Luxusné Audi zabilo Annu aj Reginu, na mále mal aj jej braček Přemek (vtedy 12), ktorý prežil, utrpel však ťažké zranenia.

 Udivení pozostalí 

Peter Č. potom musel ísť na súd do Frýdku-Místku. „Povolenú rýchlosť som neporušil. Vodu na ceste som si nevšimol. Nestačil som zareagovať, „ obhajoval sa tu obvinený.

Dostal „len“ dva a pol roka s päťročnou podmienkou, a pretože mu bol pridaný aj sedemročný zákaz riadenia, proti rozsudku sa odvolal. A odvolala sa aj žaloba, ktorá žiadala nepodmienečný trest. Krajský súd však podmienečný trest včera potvrdil.

„Práve rýchlosť bola príčinou tejto dopravnej nehody, krajský súd nemá pochýb, že to bol práve on, kto nehodu zavinil. Avšak o hrubú nedbanlivosť nešlo a poľahčujúce okolností bola doterajšia bezúhonnosť obžalovaného,“ udivila plačúcich pozostalých v pojednávacej sieni svojím výrokom sudkyňa Jaroslava Miketová.

 Bude dovolania? 

Obžalovaný sa z rokovania ospravedlnil a rozsudok si tak vypočul iba jeho obhajca René Gemmel. Ten, ktorý žiadal o úplné zbavenie viny. „Zvážime podanie dovolania. Príčinou dopravnej nehody bol zásah vyššej moci,“ stál si za svojím advokát.