Nový biznis objavili Taliani, predávali kusy ľudských kostier z Česka, ktoré nakúpili za pár eur a predávali zberateľom draho

470

Exhumované pozostatky predávala trojica „obchodníkov“ z Talianska. Kostry, ktoré zabavili milánski policajti, pochádzali podľa všetkého z Českej republiky. Malo sa jednať o exhumované pozostatky, ktoré muži lacno nakúpili a za poriadnej peniaze ich predávali zberateľom cez internet.

Výjav ako z hororu čakal na milánskych policajtov, ktorí prišli na stopu obchodníkov s ľudskými ostatkami. Vnútri dvoch zadržaných balíkov smerujúcich do Švajčiarska a Spojených štátov našli ľudské kosti. Dve lebky v jednom z balíkov odhalil röntgen zásielkovej spoločnosti UPS.

Pôvodne sa policajti domnievali, že ide o výmenu vedeckých exponátov, to ale podlieha prísnym pravidlám. Nakoniec sa ale podarilo dolapiť troch mužov – účtovníka, IT technika a inžiniera – ktorí s pozostatkami nelegálne obchodovali.

Vyšetrovanie odhalilo, že muži pozostatky nakupovali v Českej republike – napríklad lebka je stála 100 euro, predali ju ale až za šesťnásobok.

Pri prehliadke v domoch troch obvinených mužov našli policajti deväť lebiek, dve kompletné kostry, niekoľko končatín a panvou. Policajti ich zabavili a poslali na expertízy, ktoré majú odhaliť ich veku, už teraz je isté, že nejde o nejako nové pozostatky.