Slovan hral dobre, ale prehral s cudzineckou légiou

928

Raritou Medveščaku je, že nenastúpil ani jeden Chorvát v jeho zostave. Toto netradičné hokejové mesto postavilo klub na hráčoch z hokejových krajín: Kanada 16 hráčov, USA 8 hráčov, Nemecko, Švédsko, Dánsko a Slovensko po jednom.
Na štadión prišlo cez 600 fanúšikov hostí. Najbližšie hrajú doma 11.3. s Dynamom Minsk
Prvá tretina 1:0
V prvej tretine úžasný hokej, vysoké tempo Slovan hral ako vymenený už v 3. min si vynútil presilovku a v 7 minúte pri páde – faulovaný Ölvecký nahrával pred bránku a voľný M. Daňo nemal problémy so zakončením – 1:0. Akcie išli v rýchlom na obidvoch stranách. O dve minúty neskôr Daňo vrátil prihrévku Ölveckému, no so strelou po jeho prieniku si poradil Brust. V prvej tretine ešte mali šance Štajnoch a Radivojevič.
Strely 11:16

Druhá tretina 1:2
V úvode druhej tretiny si vypracoval dvakrát šancu Šatan ale v 26 min hostia vyrovnali 1:1 nedôraz domácich bekov pred Janusom a do bránky puk spod Janusa pretlačil Glumac. Nasledovalo vylúčenie na obidvoch stranách. V 32 minúte 3 sekundy pred vypršaním trestu sa hostia tešil z druhého gólu, keď po peknej prihrávke Murleya do odkrytej bránky Slovana zakončil K. Foster – 1:2. V 36 min belasí ešte pred druhou sirénou upravili na 2:2, po akcii J. Mikúša s L. Hudáčkom pomedzi Brustove betóny zakončil švihom kapitán Bartovič. Ešte mali pekný blafak Mikuš v 38 minúte
Strely 22:24

Tretia tretina 0:1
Začiatok III. tretiny Slovan nezvládol – Murley ušiel domácim obrancom popri mantineli a Janus lovil puk zo svojej siete aj tretíkrát. Štvrtý gól Záhrebčanov mal na hokejke v 49. min Cheechoo, ale Janus puk zachytil a defenzíva Slovana ho poslala do bezpečia. Domáci sa v závere snažili o vyrovnanie, ale neuspeli ani v power-play.
Strely 28:30

Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 7. M. Daňo (Ölvecký), 37. Bartovič (Hudáček, J. Mikúš) – 27. Glumac, 32. K. Foster (Murley, Cheechoo), 41. Murley (Cheechoo)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Naumov, Dejev – Pavlov, Meňšich (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Janus – Štajnoch, Škoula, Sigalet, J. Brejčák, Mojžíš, V. Mihálik – Miklík, Bližňák, Vondrka – Šatan, Radivojevič, M. Bakoš – Bartovič, J. Mikúš, L. Hudáček – Ölvecký, A. Šťastný, M. Daňo
Medveščak: Brust – Popovic, Martinovic, K. Foster, Švarný, Klubertanz, Katic, O’Connor – Cheechoo, Murley, B. Thomas – Vesce, Ellison, Linglet – Glumac, M. Ryan, Jessimen – Bjorkstrand, A. Murray, B. Kane