Slovan mohol získať bod ale dostal na záver zápasu tri zlepené góly a bolo rozhodnuté

9.10. 2015 Metallurg – Slovan ?:?

Slovan po góloch Platonova v oslabení a Tereščenka v presilovke prehrával už 0:2. V tretej tretine však Bartovič skorigoval výsledok a Tičar vyrovnal. Ešte päť minút pred koncom sa zdalo, že pôjde zápas do predĺženia, že bude Slovan za dnešný bojovný výkon odmenený minimálne bodom. O všetkom však rozhodol nešťastný „vlastný“ gól Starostu, ktorý pripísali Filippimu. Hostia potom ešte pridali dva presné zásahy, jeden do prázdnej bránky. Slovan bol za výkon odmenený potleskom, najmä v tretej tretine bol silnému protivníkovi dôstojným rivalom. Metallurg dnes ukázal kvalitu a asi to je vlastnosť veľkých mužstiev, že udrú v situáciách, kedy sa to najmenej čaká. Najlepším hráčom domácich vyhlásený Ladislav Nagy, v tíme hostí český legionár Tomáš Filippi.

Sled gólov:

16. min – Slovan mal výhodu presilovej hry, ale inkasuje v nej gól. V oslabení sa dostal do útočného pásma Platonov a strelou švihom prestrelil Garnetta.

32. min – Teraz dostali pre zmenu výhodu presilovky hostia a naložili s ňou úplne inak ako Slovanisti. Filippi parádnou kolmicou cez šírku klziska našiel Tereščenka, ktorý druhý raz prekonáva Garnetta.

45. min – Slovan sa vracia do zápasu! Milan Bartovič si našiel priestor pred bránou, dostal výbornú prihrávku a strelou z prvej prekonal Košečkina.

50. min – A je vyrovnané! Podobne ako naposledy proti Ufe, aj proti Magnitogorsku Slovan zmazáva v tretej tretine dvojgólové manko a vyrovnáva. Košečkina prestrelil Rok Tičar.

56. min – Lenže teraz obrovská smola Slovana, keď si strelu Filippiho zráža do vlastnej brány Starosta. Niečo viac ako štyri minúty pred koncom Slovan opäť prehráva.

59. min – Zdá sa, že je definitívne rozhodnuté. Slovan skúšal power-play, ale k puku sa dostal Oskar Osala a do prázdnej brány zvyšuje na rozdiel dvoch gólov.

60. min – A záver Slovan absolútne nezvláda. Päťdesiatosem sekúnd pred koncom nedôrazný Barker pustil do zakončenia Timkina, ktorý bekhendom upravuje na 5:2.

Slovan má zo sedemnástich tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte dvadsať bodov. A v tabuľke Západnej konferencie mu patrí dvanáste miesto.

Zverencov trénera Miloša Říha čaká teraz tretí trip sezóny, v rámci ktorého nastúpia na štyri stretnutia. V stredu 7. októbra na ľade Salavatu Julajev Ufa (16.00) a o dva dni neskôr v Magnitogorsku (16.00). Následne 11. októbra proti Lade Togliatti (15.00) a náročný týždeň zakončia 13. októbra zápasom proti finalistovi uplynulých bojov o Gagarinov pohár AK Bars Kazaň (18.00). Doma nastúpia až 17. októbra proti Jugre Chanty-Mansijsk.

Slovan Bratislava – Magnitogorsk 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Gól: 45. Bartovič (Surový, L. Nagy), 50. Tičar (A. Šťastný, Jeglič) – 16. Platonov (J. Birjukov), 32. Tereščenko (Filippi, Lee), 56. Filippi (Wolski), 59. Osala (Filippi, Wolski), 60. Timkin (Kaletnik)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Belov, Gusev – Zacharenkov, Sazonov (všetci Rus.), 8342 divákov

Slovan: Garnett – Barker, Sersen, Starosta F. Novák, Mihálik, Švarný, Luža – Miklík, V. Nedorost, L. Nagy – Kašpar, Surový, Bartovič – A. Šťastný, Viedenský, Skalický – Puliš, Tičar, Jeglič

Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, J. Birjukov, Lee, Chabarov, Tereščenko, Batyršin, Bereglazov – Zaripov, Jan Kovář, Moziakin – Wolski, Kaletnik, Kosov – Timkin, Železkov, Osala – Potechin, Filippi, Platonov

O zápase po zápase:

Miloš Říha (tréner Slovana): „Vedeli sme, že prišlo silné družstvo. Súper bol v úvode lepší a dal dva góly. Zase sme sa výborne zdvihli a vyrovnali sme na 2:2. Mali sme súpera pod obrovským tlakom. Bohužiaľ, zase sme inkasovali. Konečný výsledok je krutý, v závere však padlo veľa gólov do našej bránky.“

Michael Keenan (tréner Magnitogorska): „Bol to veľmi zaujímavý duel so zápletkou v tretej tretine. Som veľmi rád, že sme dali päť gólov a strelilo ich päť rôznych hráčov. Dôležité bolo, že sa nám podarilo ustrážiť presilovky súpera.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): „Dve tretiny sme hrali katastrofálne, potom sme museli doťahovať náskok súpera. Vyrovnali sme a dáme si gól. Neviem, v čom to je. Je to neuveriteľné.“

Tomáš Starosta (obranca Slovana): „Ťažko povedať, či na nás padla deka. Prehrávali sme a dokázali sme vyrovnať. Zase sme smolne prehrali. Bohužiaľ, nič sa nedá robiť. Mrzí nás to. Každý jeden bod nám bude chýbať, ale stále ešte máme dosť zápasov. Musíme sa naladiť na víťaznú vlnu.“

Václav Nedorost, útočník Slovana: „Sme sklamaní. Nehrali sme dobre a nakoniec sme to dotiahli na 2:2. V závere sme urobili niekoľko chýb, z toho dostávame góly a nám to tam nepadne. Škoda, že sme to s takýmto súperom nezvládli. Poslednú dobu stále prehrávame, ale čím to je, to povedať neviem. V minulej sezóne sme hrali doma zle, ale teraz je to ešte horšie.“