Slovan s Magnitogorskom zahral výborný zapas

307

Domáci sa však spamätali veľmi rýchlo a o dve minúty kapitán Bartovič zavesil vyrovnávajúci gól. O šesť minút dostal domácich do vedenia Miklík po akcii Hudáčka. Tlak Slovana sa prejavil aj v pomere striel na brány 21 : 8

Druhá tretina mala ešte väčšie tempo a bola otvorenejšia. Vondrka v 35. minúte využil presilovku na tretí gól. Ale vzápätí prišiel gól hostí. Po 30 sekundách zaúradoval opäť prvý útok Magnitogorska a obranca Lee. prudkou strelou upravil na 3 : 2.

Hostia sa v tretej tretine vrhli do útoku, vyrovnať sa nepodarilo na dvakrát Platonovovi a v polovici tretiny ani obrancovi Leemu. V 53. mal obrovskú príležitosť Moziakin. . O tri minúty neskôr sa však podarilo vyrovnať Zaripovi – 3:3. bol to opäť najnebezpečnejší prvý útok hostí.

Dva body domácim po 56 sekundách predĺženia .zachránil svojím druhým gólom Vondrka.
Slovan teraz čaká ďalších päť duelov na domácom ľade. Najbližšie sa stretnú už v piatok 11. októbra o 19.00 h so Salavatom Julajev Ufa.

Slovan Bratislava – Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)
“ Góly: 5. Bartovič (Netík, Sigalet), 8. Miklík (L. Hudáček, Sersen), 35. Vondrka (Ölvecký, Miklík), 61. Vondrka (Miklík, Sersen) – 1. Zaripov (Moziakin, Jan Kovář), 36. Lee (Jan Kovář, Zaripov), 56. Zaripov (Jan Kovář, J. Biriukov).Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Matoušek – Chabarov (obaja 5 min za hrubosť), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Soin – Aľošin, Nesterov, 9605 divákov

Slovan: Kopřiva – Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Matoušek, L. Hudáček – Daňo, T. Mikúš, A. Šťastný

Magnitogorsk: Košečkin – R. Ibragimov, J. Biriukov, C. Lee, S. Tereščenko, Maleňkich, Chabarov, F. Metľuk – Zaripov, Jan Kovář, Moziakin – Šenfeld, Dmitrij Kazionov, Gulaš – Timkin, Hodgman, Potechin – Platonov, Malinovskij, C. O’Reilly – J. Grigorenko.