Slovan sa vracia zmrznutý z tohto sibírskeho výjazdu. Prináša si do tabuľky iba 3 body.

1252

Dnes sa postavili proti sebe dve české brankárske opory svoji tímov Štěpánek na strane Slovana a Salák na strane Sibíru .

Od prvých minút prvej tretiny domáci vytvorili obrovský tlak, ktorý vyústil v strelený gól do Štěpánkovej siete. Tlak hostí ukončila až séria vylúčení domácich. Slovan presilovky nevyužil ani tú o dvoch hráčov. V 15 minúte si zahrali domáci presilovku o jedného hráča pre chybné striedanie a vzápätí za krosček si prisadol Voráček. Ani Sibir nevyužil presilovku o dvoch hráčov. Tak stav po prvej tretine bol 1:0 pre Sibír.

A je to 1:0

Druhú tretinu začal Slovan s vylúčeným Mikúšom, keď si opäť umne vypýtal faul Salák. Sú to už 4 minúty pre domácich. Sibír si v 28 minúte zahral ďalšiu presilovku, ktorú sa im už podarilo využiť.

Štěpánek je prekonaný druhý krát

Nasledujúci presilovku si zahral Slovan, ale predviedol v nej ako sa nemá hrať. Domáci mohli trikrát vo vlastnom oslabení streliť gól, Slovan neohrozil Saláka ani raz!

Vylúčenia pokračujú, za tvrdý faul na Ščerbatova si Slovan zahral päťminútovú presilovku z ktorej si 3 minúty prenesie do tretej tretiny. To čo predvádzali aj v tejto presilovke vôbec neohrozilo Saláka.

Tretia tretina pokračovala presilovkou Slovanistov, ktorú v závere využíva Viedenský po peknej prihrávke Mikúša. Hostia sa dlho neradoval, prišla presilovka domácich a zvyšujú stav na 3:1. Slovan síce túto tretinu zahral v celku slušne, mal viac príležitostí skorigovať stav, aj viac striel na bránku ako spolu z prvých dvoch tretín V posledných dvoch minútach si zahrali power-play ale už bez úspechu.

Salák pri oslabení stratil hokejku a umne si vypýtal faul od Viedenského za bránenie v hre. Predviedol tak ukážku aj hereckého talentu

Slovan si zahrá ďalší zápas už doma 13.11. v pondelok o 19:30 so Salavat Julajev Ufa

Sibir Novosibirsk – Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 7. Levickij (Jermakov, Enlund), 30. Zackrisson (Osnovin, Bergström), 47. Jermakov (Bergström) – 43. Viedenský (Boychuk, Mikúš). Rozhodovali: Vasiliev, Sojin – Kučava, Šeľanin (všetci Rus.), vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše Alexejev 5+DKZ za útok na hlavu a krk – Voráček 10 min. za narazenie zozadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 6220 divákov.

Sibir Novosibirsk: Salák – Jermakov, Vereščagin, Demidov, Vorobjov, Alexejev, Lukin, Naumov – Bergström, Zackrisson, Sigarjov – Enlund, Bodrov, Levickij – Sannikov, Šarov, Koňkov – Pervušin, Osnovin, Arťomov

Slovan Bratislava: Štěpánek – Voráček, Švarný, Ebert, Sersen, Bačik, Meszároš, Barker – Skalický, Šťastný, Sherbatov – Genoway, Boychuk, Kašpar – Mikúš, Viedenský, Buchtele – Sloboda, Sádecký, Hrnka