Slovan získal prvý bod v treťom zápase u súperov

1217

Zverenci trénera Vladimíra Országha zakončili trip na klziskách súperov. Vo svojom treťom zápase vo štvrtok získali na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg bod, keď prehrali 2:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól inkasovali v poslednej sekunde pred koncom predĺženia.

Slovanistom sa podarilo dvakrát vyrovnať v 13 min z hokejky Sersena po prihrávkach Lišku a Chipchura. Druhý vyrovnávajúci gól padol v 49 sekúnd pred koncom riadneho času pri hre bez brankára a poslal duel do predĺženia z hokejky Jeff Taffe za asistencie Sersena a Rau.

Víťazný gól domácich strelil v poslednej sekunde predĺženia Golyšev. V zápase sa postavili proti sebe dvaja Českí brankári domáci Kovář a za Slovan Štěpánek pre ktorého to bola premiéra v tejto sezóne.

V nedeľu Slovan absolvuje domácu sezónnu premiéru proti Lokomotivu Jaroslavľ (17.00 h).

Avtomobilist Jekaterinburg – Slovan Bratislava 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 7. Da Costa (Dawes), 25. Belousov (Paré), 65. Golyšev (Dawes, Višnevskij) – 13. Sersen (Liška, Chipchura), 60. Taffe (Sersen, Rau). Rozhodovali: Gamalej, Kislov – Maximovskij, Osipov (všetci Rus.). vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4562 divákov

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Trjamkin, Vasilevskij, Mamkin, Mišarin, Gurkin, Višnevskij, Valitov – Česalin, Kučerjavenko, Krikunov – Golyšev, Da Costa, Dawes – Sexton, Paré, Belousov – Litovčenko, Popov, Rassejkin – Obidin

Slovan Bratislava: Štěpánek – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Schaus, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Buc, Rau, Sukeľ – Šimun, Hrnka