Slovenský aj český futsal v slzách. Obľúbený futsalista(†37) sa utopil vo Švédsku, rodina plače

1369
Vladimír Mudrík (vľavo)

Vo štvrtok 2. júla priniesli webové stránky fcbfutsal.cz tragickú správu o smrti bývalého hráča Baníka Ostrava a člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie Vladimíra Mudrika, ktorý sa utopil pri plávaní v jazeru vo Švédsku. Informáciu potvrdil aj futsalový zväz. Mudrik bolo 37 rokov.

„Sú správy, ktoré sa nám nepíšu vôbec ľahko. A táto medzi ne bohužiaľ patrí. S veľkým smútkom vám musíme oznámiť, že nás veľmi predčasne opustil náš nedávny spoluhráč, bývalý prvoligový futsalisti, baníkovský srdciar, ale hlavne skvelý kamarát, Vladimír Mudrík. V mene celého oddielu by sme touto cestou chceli vyjadriť úprimnú sústrasť rodine a všetkým blízkym. Vlado, opatruj sa tam hore! Už teraz nám moc chýbaš,“ napísalo vedenie futsalovho Baníka na svoj web.

Svoju kondolenciu pridal na stránkach efutsal.cz aj zväz. Informáciu o utopenia vo švédskom jazeru pridal do diskusie na facebooku jeden z fanúšikov.

Traja nemeckí turisti sa utopili v ponorke neďaleko Hurghady

Mudrík sa narodil v obci Skalité v okrese Čadca a tam začínal s futbalom. Po odchode na štúdia na VŠB Ostrava začal v roku 2003 hrať Futsalovú ligu za rovnomenný tím. V roku 2006 si ho vyhliadol tréner Stanislav Wonka a záver sezóny odohral Mudrík v drese ostravskej Mikesky, s ktorou si zahral ligové finále proti Jistebníku. Dres legendárneho jistebnického klubu obliekol o rok neskôr.

Nahá študentka Zuzana sa utopila v oceáne, vedela 12 jazykov

Svojho času zaujal Mudrík aj trénerov slovenskej reprezentácie, ktorí ho vzali na sústredenie do Talianska, kde tím odohral niekoľko prípravných súbojov s talianskymi klubmi. Oficiálny štart v slovenskom reprezentácii si ale nepripísal. Zúčastnil sa ale Akademických MS v Poľsku, kde nastúpil okrem iného aj proti Brazílii.

S manželkou mal tiež hlavný podiel na príprave charitatívnej akcie, kedy na jeseň minulého roka za účasti futsalového Baníka Ostrava v Čadci získali finančné prostriedky pre dvoch chorých chlapcov.

„S nekonečnou bolesťou v srdci vám bohužiaľ musíme oznámiť, že nás náhle opustil môj milovaný manžel, milujúci otecko, brat a syn Vlado. Termín poslednej rozlúčky zatiaľ nie je stanovený. Prosím všetkých, ktorí Vlada spoznali, aby mu venovali krátku spomienku alebo modlitbu. Je to pre nás všetkých veľmi ťažké,“ napísala na Facebook zničená Mudríkova manželka Petra.

Prípad modelky, ktorá vypadla z balkóna a svedčila v procese s futbalistami polícia uzavrela

Okrem rodinných príslušníkov svoju účasť vyjadrili aj futsalové kluby z Chrudimi alebo Třinca.

„Klub FK Chrudim by chcel vyjadriť úprimnú sústrasť celej rodine Vlada Mudrika a všetkým tým, ktorí Vlada poznali a hrávali s ním. Vlado, odpočívaj v pokoji,“ napísali na svoje stránky štvornásobní majstri ČR.