Anastaciu, ktorá honorár za účinkovanie v relácii Strictly Come Dancing venuje na charitu, zistili lekári rakovinu prsníka prvýkrát v roku 2003, o desať rokov neskôr sa jej choroba vrátila. Práve vtedy podstúpila obojstrannú mastektómii. A ako sama hovorí, súťaž pre ňu nie je len o tom naučiť sa poriadne tancovať.

„Chcem zistiť, čo dokážem s hornou časťou tela, pretože pri mastektómii mi lekári oddelili chrbtové svaly od kosti a spojili ich vpredu,“ odhaľuje speváčka zákrok, ktorým si prešla.

anastacia-01

„V kostýmu sa musíte cítiť čo najpohodlnejšie, väčšina oblečkov je zároveň dosť odvážna a veľa toho odhaľuje, čím som pridávali vrásky kostymérkám, ktoré mi chceli vyjsť v ústrety a jazvy moc neodhaľovať. Musela som ich hneď na začiatku uistiť, že to je ten najmenší problém, pretože sa za jazvy rozhodne nehanbím. Od roku 2013 som ich nikomu neukázala a teraz myslím dozrel čas, aby som ich odhalila. Snáď tak dodám odvahu aj iným ženám,“ hovorí.

Anastacia, ktoréj sa účasťou v súťaži splnil dlhoročný sen, má popri nového televízneho angažmán aj nového partnera. Speváčka zatiaľ jeho meno tají, ale vďaka nemu sa vraj cíti sexi ako nikdy v živote.

„V dvadsiatich som mala perfektné telo, ale nevážila som si toho a neustále som na sebe hľadala nejaké muchy. Teraz po štyridsiatke mám milión jaziev a nikdy som sa necítila príjemnejšie. Pripadám si ohromne sexy,“ vyhlásila.