Súd by už čoskoro mohol rozhodnúť o desivom prípade amerického manželského páru Davida a Louise Turpinových. Policajti rodičov 13 detí zatkli za to, že svojich potomkov držali v pivnici pripútaných reťazami k posteli, mučili ich aj hladom. Turpinovci teraz prvýkrát uznali, že svoje deti skutočne týrali. Priznanie by mohlo výrazne skrátiť trvanie súdu. Prokurátor očakáva, že by mohlo byť rozhodnuté už v apríli.

Kalifornskí rodičia, ktorí podľa obžaloby do vlaňajška väznili svojich 13 detí, sa v piatok priznali k ich mučeniu hladom a k ďalšiemu týraniu. Prokuratúra pre nich požaduje doživotný trest s možnosťou podmienečného prepustenia po 25 rokoch, informovala agentúra AP.

Obydlie Davida a Louise Turpinových prekrstili vlani v januári americké médiá na „dom hrôzy“ po tom, čo polícia vyslobodila 12 detí, z ktorých niektoré boli pripútané reťazami k posteli. Časť z nich bola v zbedačenej stave, boli podvyživené a špinavé.

Beštiálny manželia sa počas súdneho pojednávania na seba zamilovane usmievali

Úrady Turpinovcov ​​obvinili z mučenia, týrania detí a obmedzovanie osobnej slobody. Bolo im tiež zakázané sa s deťmi stýkať. Rodičia však sprvu odmietali priznať akúkoľvek vinu, až teraz ju pripustili na súde.

Podľa prokurátora kalifornského okresu Riverside Mika Hestrina sa priznaním výrazne skráti čas očakávaného súdu a rodičia budú 19. apríla odsúdení na doživotné väzenie s možnosťou podmienečného prepustenia najskôr po 25 rokoch. Turpin má 58 rokov, jeho žena o osem rokov menej.

Ďalšie desivé svedectvo z domu hrôzy! Trinásť týraných detí tu žili ako upíri!

Hestrin konštatoval, že priznanie je veľmi dôležité, pretože deti budú ušetrené toho, aby museli na súde svedčiť a spomínať na prežitá traumy.

Na situáciu v dome v meste Perris, približne 110 kilometrov východne od Los Angeles, upozornila políciu sedemnásťročná dievčina, ktorej sa podarilo utiecť. Podľa policajtov boli deti natoľko zanedbané, že vyzerali výrazne mladšie, než zodpovedalo realite. Najstaršiemu bolo vtedy 29 rokov, najmladšiemu dva roky. V rodine bolo desať dievčat a traja chlapci. Jediné dieťa, ktoré netrpelo podvýživou, bolo dvojročné batoľa.

Automechanik zachránil dvojročné dieťa, doslova pár minút pred smrťou. V kufri auta dieťa väznila vlastná matka

Deti svoj útek plánovali celé roky a po prvom neúspešnom pokuse uspeli až vo chvíli, keď sa jednej z dievčat podarilo ukoristiť mobilný telefón, utiecť z domu a vytočiť tiesňovú linku. Potomkovia Turpinových boli kvôli dlhodobej podvýžive v tak zlom stave, že ich policajti spočiatku považovali za malé deti.