Srbsko: Rybár, ktorý vytiahol z vody dvojnásobnú vrahyňu, zachránil už 22 ľudí

476

Brutálna dvojnásobná vražda a následný pokus o samovraždu otriasol v sobotu podvečer srbským hlavným mestom Belehrad. Päťdesiatnička Liljana Mitičová štyrmi výstrelmi odzadu chladnokrvne zavraždila svojho bývalého manžela, majiteľa niekoľkých luxusných belehradských kasín Ljubomira Dapčeviča a jeho 22-ročnú dcéru Milicu z druhého manželstva.

Motívom činu bola podľa médií skutočnosť, že páchateľka sa nedokázala vyrovnať so smrťou ich spoločného syna, ktorý vo veku 29 rokov zomrel na predávkovanie drogami, uviedla dnes webová stránka novosti.rs. Z jeho smrti vinila exmanžela Dapčeviča. Jeho dcéru zlikvidovala pravdepodobne preto, lebo nechcela, aby bola nažive, kým jej syn bol mŕtvy.

Žena chcela spáchať samovraždu skokom z mosta. Zachránila ju krinolína

Mitičová po dvojnásobnej vražde asi hodinu unikala polícii a nakoniec skočila z Brankovho mosta do Sávy. Po tom, čo v studenej vode preplávala štyri kilometre, ju zachránili miestni rybári, ktorí zalarmovali políciu a záchranku.

Jeden z nich, Renato Grbič, majiteľ reštaurácie na brehu Dunaja, pritom za uplynulých 13 rokov zachránil z vôd Dunaja už 22 samovrahov. Napája ich horúcim čajom, oblieka do teplých šiat a odovzdáva do rúk záchranárov.

Psy páchajú hromadné samovraždy na tomto moste. Nikto nechápe prečo!

Poslednú obeť, dvojnásobnú vrahyňu, spozoroval v sobotu večer Grbičov priateľ Ivo Andrejevič. Sám ju však vytiahnuť nevládal, preto privolal aj Grbiča. Podľa neho sa všetci ľudia vrátane neho, ktorí žijú na rieke a každodenne rybárčia, držia nepísanej povinnosti, aby na rieku dávali pozor a pomohli tým, ktorí pomoc potrebujú.

„Všetkých ľudí, ktorých som vytiahol, prinútilo nejaké veľké trápenie k tomu, aby skočili z mosta,“ uviedol Grbič, ktorý prvého samovraha zachránil pred 13 rokmi. Odvtedy našli v jeho člne spásu muži aj ženy, mladí aj starí, pripomenul server novosti.rs.

Grbič zakaždým, keď sa vyberie na záchrannú akciu, so sebou vezme aj kameru a každý príbeh si natočí. Výnimkou nebola ani Mitičová.

Vrah mal na vraždu iba pol hodinu. Mŕtvu Silviu našli obesenú s igelitkou na hlave a zviazanými rukami a nohami

„Zo všetkých ľudí, ktorých som zachránil, ma navštevuje jedno dievča dodnes. Marina mala 18 rokov a v okamihu zúfalstva skočila z Pančevského mosta. Teraz je to úžasná žena, ktorá ma manžela aj dieťa. Každý rok v januári, na ten deň, keď sa topila, oslavujeme u mňa v reštaurácii jej druhé narodeniny,“ uzavrel Grbič.