Sú krásne a nechali sa zlákať jednoduchým zárobkom. Žili v luxuse, a teraz sedia vo väzení a hrozí im doživotie…

2993

Sú krásne a nechali sa zlákať jednoduchým zárobkom. Žili v luxuse, a teraz sedia vo väzení a hrozí im doživotie, respektíve trest smrti. O kom je reč? Ak vás napadla údajná objednávateľka vraždy novinára Jána Kuciaka, Alena Z. (44) máte bod. Ďalšou ženou zodpovedajúcou popisu je česká drogová pašeráčka Tereza (21).

Ani jednej zo žien asi veľmi nevoňalo pracovať ako každý druhý od ôsmej do piatej za priemernú mzdu, a tak si vybrali rýchlu a jednoduchú cestu k slušným peniazom.

Alena Z. obvinená z objednania vraždy Kuciaka a drogová pašeráčka Tereza začínali rovnako!

Prípad drogovej pašerácky Terezy už je dobre známy, pre poriadok si ho ale radšej zhrnieme. Tereza predčasne ukončila štúdium na Cirkevnom gymnáziu a skúsila normálne pracovať. To jej ale moc dlho nevydržalo a začala sa živiť ako spoločníčka.

Tereza sa nechala zlákať lepšou pracovnou ponukou a s kamarátkou Simonou H. (23) odletela do Švajčiarska. Podľa Simoniných slov spolu vo Švajčiarsku pracovali v erotickom salóne a ponúkali aj erotické služby.

Drogová pašeráčka Tereza unikla o vlások hrozbe doživotného trestu!

 Rýchly  prachy 

Tak už si človek dokáže za pár hodín zarobiť lepšie peniaze. Napríklad cena za hodinu so Simonou bola 300 švajčiarskych frankov, v prepočte 262 EUR.

Dievčatá potom začali za prácou lietať aj do Pakistanu. A tu už sa bavíme o skutočne závratných sumách. Simona pre Blesk povedala, že za jedno fotenie v bielizni inkasovala 8 tisíc EUR. Najskôr tvrdila, že zostalo len pri fotení, a bielizeň navyše nikdy nešlo dole. „Nahé sme nefotili, je to arabská krajina,“ správne pripomenula.

Ako Terezino dobrodružstvo na Blízkom východe nešťastne vygradovalo, všetci veľmi dobre vieme. Kufor s 9 kilami heroínu a na krku hrozba – doživotie v miestnom väzení.

 Hľadala ďalšie  pašeráčky? 

Tereza sa v erotickom odvetví očividne rýchlo otrkala. Okrem toho, že podľa Simony cesty do Pakistanu organizovala ona, hľadala podľa všetkého pre prácu ďalšie dievčatá a lákala ich na ľahký zárobok.

„Hľadám plnoleté dievčatá a ženy, ktoré sú krásne a nemajú strach z nových vecí. Jedná sa o diskrétne fotenie (nič erotického ani intímneho !!!), za nemalé peniaze. Práca je v zahraničí na dva týždne,“ stálo v inzeráte, ku ktorému bol pripojený kontakt priamo na Terezu.

Príbehy Terezy a Aleny Z. sú si nápadne podobné. Alene sa rovnako ako Tereze nepodarilo doštudovať strednú školu. Po ukončení štúdia odišla pracovať mimo Slovensko, konkrétne do Talianska.

Alena Zsuzsová obvinená z objednávky vraždy Kuciaka sa vraj živila sexom aj žobraním!

 Do prostitúcie zatiahla aj ďalšie  dievčatá 

V krajine na juhu Európy sa nezabývala kvôli štúdiu jazyka (aj keď taliansky sa tam naučila dokonale), ale údajne aby si zarábala predajom vlastného tela. Do zahraničia, opäť rovnako ako Tereza, lákala za jednoduchým zárobkom ďalšie ženy.

Podľa informácií médií sa jej to malo dokonca podariť a v Taliansku privítala niekoľko Romiek z rodného Komárna. Ako bola pri hľadaní nových kolegyňou úspešná Tereza, sa nevie.

Záhada je, čo robila Alena po návrate domov na Slovensko. Podľa susedov bola niekoľko rokov bez práce, a dokonca dlhovala štátu na daniach približne 50 tisíc euro. Napriek tomu si mohla dovoliť prepychový život.

 Život v dlhoch a  prepychu 

Na oslavu pätnástych narodenín jej dcéru napríklad odviezla limuzína. Sama Alena sa vozila v luxusných nemeckých automobiloch, ktoré nezamestnaný človek bežne nevlastní.

Život na vysokej nohe si Alena mohla dovoliť pravdepodobne vďaka stykom s kontroverznými podnikateľmi s ktorými sa mala pravidelne stýkať a udržiavať milenecký pomer.

Koniec príbehu oboch žien sa tiež príliš nelíši. Kým Alene hrozí na Slovensku za účasť na príprave úkladnej vraždy doživotie, rovnaký trest môže vyfasovať aj Tereza v Pakistane za pašovanie heroínu. Rýchlo hore, rýchlo dole. Či nakoniec nebolo lepšie chodiť od ôsmej do piatej do normálnej práce.