Švédsko otvára nákupné centrum zvané ReTuna Återbruksgalleria, v ktorom sa predávajú len opravené a recyklované výrobky, a tým kombinuje klasické recyklačné centrum s centrom nákupným. Ak pôjdete nakupovať, môžete so sebou vziať veci, ktoré už nepotrebujete, a kúpiť si iné veci, ktoré sa vám v jednom zo štrnástich obchodov zapáči. Obchodné centrum vyrástlo v meste Eskilstuna.
Recyklačný depot triedi produkty, pričom tie použiteľné, ktoré môžu byť opravené či zrenovované, sú umiestnené na jednej strane. Po ich renovácií sú produkty uvedené do predaja v jednom zo štrnástich obchodov, ktoré ponúka nábytok, technické vybavenie, oblečenie, hračky, bicykle, záhradné náradie aj stavebné materiály. Vo všetkých týchto obchodoch nájdete tovar len z druhej ruky.

Ďalej je tu k dispozícii kaviareň, ktorá ponúka biopotraviny, výstavné centrum, konferenčnú miestnosť a tréningovú školu, ktorá učí o recyklácii. Obchodné stredisko vytvorilo celkom 50 nových pracovných miest na pozície spojené s opravami a predajom. Hoci nákupné centrum patrí mestu, samotné obchody sú súkromné ​​podniky, ktoré si otvorili miestny remeselníci.

„ReTuna Återbruksgalleria je živá ukážka cyklického hospodárstva. Dokáže zhodnotiť to, čo my vyhodíme preč, a to je projekt, od ktorého by sme sa mali všetci učiť. Eskilstuna je ako prvé mesto, kde sa stredisko nachádza, ale možno jedného dňa nájdeme také nákupné centrá v každom meste,“ je uvedené na webe Make Wealth History.