Futbalisti Talianska postúpili do štvrťfinále ME 2016. V prvom polčase sa presadil Giorgio Chielini, v nadstavenom čase poistil triumf Graziano Pellé. Španieli tak neobhája tituly z ME 2008 a 2012. Squadra Azzurra narazí vo štvrťfinále na úradujúcich majstrov sveta Nemcov v sobotu 2. júla v Bordeaux.
talian
Prvý polčas jedného z najzaujímavejších osemfinálových zápasov bol v hernej réžii Talianska. V 8. minúte musel španielsky brankár De Gea čeliť prvej gólovej hrozbe a proti Pellého hlavičke ukázal výborné reflexy. Taliani hrali bez veľkého rešpektu a snažili sa otvoriť skóre. V 11. minúte ešte efektné nožničky Giaccheriniho stratili význam po ofsajdovom verdikte. Až v 20. minúte sa k slovu dostali aj Španieli, ale Fabregasovu strelu zblokovala obrana Talianov.
fanusik2
Tí súperovi v prvom polčase nedovoľovali rozvíjať útočné akcie a španielsku obranu nútili byť neustále v strehu. V 33. minúte zahral Éder priamy kop spred šestnástky, De Gea loptu vyrazil iba pred seba a obrana Španielov nestihla zastaviť Chielliniho – 1:0.
V závere prvého dejstva sa o druhý gól snažil Giaccherini, ale De Gea výborným zákrokom podržal obhajcu.
spaniel
Španielom bolo jasné, že v druhom polčase musia svoj výkon výrazne zlepšiť. Túto ambíciu demonštrovala územná prevaha v úvode druhého polčasu, z ktorej vyplynula hlavička Moratu v tesnej blízkosti pred dobre postaveným Buffonom. V 55. minúte mohol pridať druhý gólový úder Éder, ktorý unikol Piquému a dostal sa až pred De Geu, ale loptu napálil iba do španielskeho brankára.
spaniel trener
Španieli sa opäť vrhli do útočenia a prišli aj šance. V 70. minúte strieľal Aduriz spoza šestnástky tesne vedľa pravej žrde, Iniestovu strelu bez prípravy Buffon vyrazil na roh a taliansky brankár výborne zareagoval aj na delovku Buffona v 76. minúte.
Španieli sa vrhli do útoku, riskovali a v 89. minúte mohol vyrovnať Piqué, ktorý sa ocitol pred Buffonom, ale loptu za talianskeho brankára nenasmeroval.
Buffon tal
Postupovú poistku Talianov pridal v nadstavenom čase Pellé, ktorý potrestal dieru v otvorenej obrane Španielov.