Tesla Model S si pred tromi rokmi na svoje konto pripísala úspech, kedy porušila stroj testujúci odolnosť strešnej konštrukcie automobilov. Začiatkom tohto týždňa si jeden z majiteľov elektromobilu mohol otestovať vysokú odolnosť strechy na vlastnej koži pri nepríjemnej udalosti, pretože na nemeckej diaľnici narazil vo vysokej rýchlosti do stojaceho kamiónu.

Vedľa diaľnice stál kamión s prívesom, ktorý mal zakrývať staveniska. Tesla Model S išla veľmi rýchlo, čo je na nemeckých diaľniciach úplne normálne. Automobil však narazil do prívesu kamiónu. Aj napriek tomu, že sa jednalo o vážnu dopravnú nehodu, vodič prežil. Dokázal dokonca vystúpil z automobilu a po vlastných sa odobral do bezpečia.
tesla-model-s-nl-crash-nehoda-02Hasiči, ktorí dopravnú nehodu odkladali, sa pri manipulácii s batériou poradili s technickou podporou automobilky. Našťastie nedošlo k výraznému poškodeniu batérie, a tak nedošlo k požiaru.

Toto je ďalší dôkaz toho, že si Model S päťhviezdičkové hodnotenia bezpečnosti od Národnej bezpečnostnej diaľničnej administratívy (NHTSA) skutočne zaslúži.