Tesla vyrába elektrický minibus postavený na Modelu X

V poslednej dobe je Elon Musk zaneprázdnený, pretože sa snaží prísť na to, ako prinútiť svet využívať obnoviteľné zdroje energie a ako vybudovať udržateľnú dopravu. Elon Musk chce so svojimi plánmi reagovať na zmeny klímy. Avšak pre splnenie svojich cieľov bude musieť spoločnosť Tesla vybudovať elektrickú mestskú dopravu, a preto sa teraz zameriava na výrobu plne autonómneho elektrického minibusu postaveného na Modelu X.

1938

Elon Musk 20. júla 2016 opísal vo svojom blogovom príspevku víziu pre autonómne elektrický minibus.

    „S príchodom autonómie bude mať zmysel zmenšiť veľkosť autobusov a úlohe vodiča nahradiť flotilou manažérov. Minibus by vysadil pasažierov až na mieste určenia. Návrh vychádza v ústrety aj invalidným vozíkom, kočíkom a bicyklom.“

Elon Musk v nedávnom oznámení prezradil, ako by mohol minibus vyzerať. Založený by mohol byť na dizajne Modelu X s krídlovými dverami. Ľahko by sa tak pasažieri dostali do druhého a tretieho radu sedadiel. Model X disponuje 90kWh akumulátorom, pričom dojazd je 414 kilometrov. Elon Musk tiež uvádza, že Model X bude najbezpečnejšie SUV na trhu. Zároveň predpokladá, že Model X dostane najvyššie hodnotenie bezpečnosti v každej kategórii v crash testoch.

Elon Musk prezradil, že minibus by mal byť predstavený v roku 2017.