Avšak, niektoré jedince také varovanie nezastaví. Zverejňovanie rôznych fotografií vás môže dostať do problémov. Kvôli trápnemu či melodramatickému statusu na Facebooku sa vám môžu priatelia posmievať niekoľko rokov. Alebo status mierený na adresu vášho zamestnávateľa vám môže v práci zavariť pod kotlom.

V prípade dvoch mladých žien z Kanady, ktoré sa chválili fotkami na Instagrame, došlo k ich zatknutiu kvôli pašovaniu drog.

instagram 02

Melin Roberge, rovnako ako veľa bohatých a atraktívnych ľudí, zdieľala na Facebooku a Instagrame fotky zo svojho extravagantného dobrodružstva. Pláže, malebná mesta, exotické nápoje, bikiny.

instagram 03V posledných dvoch mesiacoch 22-ročná Melin zverejnila fotky z výletu, na ktorý si vzala 28-ročnú kamarátku menom Isabelle Lagace. Spoločne si užívali osemmesačné platby na luxusnej výletnej lodi MS Sea Princess. Zastavili sa v Southamptone vo Veľkej Británii či v Sydney v Austrálii, kde bola ich konečná.

instagram 01

Podľa príspevkov na Instagrame sa dievčatá zastavili aj na Bermudách, v Ekvádore, Peru, Čile či Francúzskej Polynézii. Užívali si jazdu na koňoch a štvorkolkách a kúpanie v oceáne. Takýto výlet vyšiel každú minimálne na 20 tisíc dolárov.

instagram 05 A ako dievčatá túto cestu financovali? Na konečnej zastávke v Sydney spadla klietka. Melin Roberge, Isabelle Lagace a 63-ročný Andre Jorge Tamina, ktorý im robil spoločníka po celú dobu cesty, boli zatknutí. V kufri pašovali kokaín v hodnote viac ako 30 miliónov dolárov.

Áno, čítate správne. Polícia našla 90 kilogramov kokaínu v ich batožine. Všetci traja boli obvinení z pašovania drog a odsúdení na odňatie slobody.

instagram 04