Austrálčan menom Luke Brett Moore prišiel o prácu. Avšak zistil, že mu jeho banka omylom poskytla neobmedzené čerpanie, a tak si nechcel nechať ujsť túto jedinečnú príležitosť. Ako sám vysvetľuje, začal utrácať a nešlo to zastaviť. Až sa jedného dňa ozvalo klopanie na dvere.
1-1
Hoci sa to zdá neuveriteľné, mladík nemal ten zámer, že bude čerpať peniaze zo St. George Bank a nezaplatí je späť. Iba čakal na to, až ho samotná banka kontaktuje a povie, že chce takú a takú sumu vrátiť.

„Bol rok 2010, mal som normálny bankový účet. A z neho odchádzala splátka na hypotéku a platba zdravotného poistenia,“ povedal Luke. „Mal som vážnu dopravnú nehodu a prišiel som o prácu. Nemôžem si spomenúť na presné okolnosti, prečo sa to stalo.“
1
Luke sa prvý týždeň obával, že nebude strhnutá splátka za hypotéku. Ale zrazu bolo možné splátku na hypotéku odoslať. A tak to pokračovalo ďalej a ďalej, pričom po dobu 12 mesiacov bol bankový účet prečerpávaný, ale banka o tom pravdepodobne netušila. Splatil hypotéku, a potom skúsil zadať inkaso 5 tisíc dolárov. O pár dní neskôr 50 tisíc dolárov. Obe inkasa boli schválené.

„Bol som v šoku. Mal som veľký úverový limit,“ dodal Luke. „Prvé som si kúpil auto – Alfu Romeo 156. Potom som si kúpil Hyundai Veloster. Bol to jeden z tých bláznivých trojdverákov s presklenou strechou. Kúpil som si ho, aby som mohol ísť do Sydney a tam kúpiť Maserati, ktoré stálo 36 tisíc dolárov.“
1-2
Toto obdobie bolo pre mladíka šialené. Bol mladý a hlúpy. A hlavne nad ničím nerozmýšľal. Zotavil sa z dopravnej nehody, zistil, že je nezamestnaný, po štyroch rokoch sa rozišiel so svojou stredoškolskou láskou a chcel začať svoj život od začiatku.

Luke sa presťahoval do Gold Coast. Jeden víkend letel na úžasnú dovolenku do Surfer Paradise, kde nakoniec zostal. Keďže mal dostatok hotovosti, bavil sa, chodil na párty a peniaze utrácal za striptérky, alkohol, kokaín a ďalšie veci. Dokonca si kúpil rybársky čln. Zakaždým, keď banku St. George Bank požiadal, aby mu požičala viac peňazí, ihneď to urobila.
1-3Jeho matka si najprv myslela, že predáva drogy, ale potom zistila, že to nie je to, z čoho mám peniaze. Proste ľuďom hovoril, aby sa ho na nič nepýtali. V Surfer Paradise si založil podnikanie. Otvoril si predajňu.

V roku 2012, kedy sedel so svojou mamičkou v izbe v Goulburn, počul búchanie na okno. Bola to polícia. Tá bola ozbrojená, ako by bol Luke nejaký šialený gangster. Policajti kričali a hovorili mu, že je zatknutý. Prešli celý dom a vzali všetko, čo vlastnil. Zatkli ho a vzali ho na policajnú stanicu. Ale na druhý deň vyplatil kauciu a bol prepustený.
1-4O niekoľko rokov neskôr bol uznaný vinným, lebo získal finančnú výhodu podvodom a vedome tieto peniaze utrácal. A tak bol odsúdený na 4,5 roka vo väzení.

„Vo väzení to bolo hrozné. Ste ďaleko od svojej rodiny, zavretý v cele 17 hodín denne. Jedlo je pofiderné a stretávate sa s rôznymi ľuďmi. Našťastie, typ trestného činu, za ktorý som tam bol ja, nie je vo väzení nič, čo by sa držalo proti mne. Strávil som tam šesť mesiacov a bolo to najťažších šesť mesiacov v mojom živote. Od prvého dňa, keď som tam bol, som sa snažil dostať von.“

Luke začal študovať zákony a prípady. Čítal si zákon o kauciách a zákon o zločinoch, aby mohol dať dohromady svoj prípad. Jeho prvým cieľom bolo dostať sa von na kauciu. Najprv potreboval zaviesť osobitné a výnimočné okolnosti, a potom musel preukázať, že nie je nebezpečný pre spoločnosť a že neodletí zo zeme. Stal sa sám sebe právnikom, pretože skutoční právnici nemali snahu podať žiadosť o kauciu. Nakoniec sa to mladíkovi podarilo.
1-5V čase, keď došlo k súdu, mal pripravené rôzne argumenty. Jediné, čo urobil, je, že si objednal právnika, ktorému dal papier s argumentmi.

„Bol som pred niekoľkými týždňami prepustený. Čo sa týka zákona v Austrálii, nemal som žiadnu právnu povinnosť informovať banku o tom, čo sa deje. Sudca povedal, že som nečestný, ale nežijeme v spoločnosti, kde morálne krivdy vedú za mreže.“ povedal Luke.

Zo všetkých komentárov na sociálnych médiách sa zdá, že veľa mladých ľudí by urobila to isté. Ak by mal Luke opäť príležitosť, neurobil by to, pretože si tým zničil život. A peniaze, striptérky, ani autá za zničený život nestoja.

Ale Luke dokázal túto skúsenosť premeniť v niečo pozitívne. Začal študovať právo a za dva roky sa stane právnikom trestného práva.

„Šesť mesiacov za mrežami mi dalo to, že som mal tú česť zoznámiť sa s ľuďmi, ktorí potrebujú z väzenia pomôcť, pretože tam sú neprávom,“ dodal Luke. „Takže mojím cieľom je pomôcť týmto ľuďom.“
1