Odlúčenie býva pre vzťah akousi skúškou. Avšak s modernými technológiami je možné fyzický kontakt sprostredkovať. Prostredníctvom modulu zvaného Kissenger môžete pobozkať kohokoľvek na diaľku.

V posledných rokoch výskumné laboratóriá univerzít pracovali na modulu, prostredníctvom ktorého by sa mohli milenci muchlovat na diaľku cez internet. Vo svojej podstate sa jedná o puzdro na mobil, v ktorého spodnej časti je priestor pre pery. K vyhradenému miestu priložíte pery a začnete sa bozkávať. Zariadenie prenesie tento pocit človeku na druhom konci planéty.
kissenger-02     „Bozkávanie je príjemné a univerzálne vyjadrenie intimity a lásky,“ vysvetľuje Emma Yann Zhang, ktorá na prototypu pracovala. „Je to spôsob, ako sa spojiť a udržať intimitu vo vzťahu. Kissinger odstraňuje stres, ktorý býva odlúčením spôsobený.“

Zariadenie nemá zatiaľ stimuláciu jazyku, a tak ho môžu používať aj rodičia, aby dali pusu svojim deťom na tvár. Ďalšou etapou vývoja je, aby prototyp mal autentickú vôňu osoby, ktorú budete chcieť pobozkať.
kissenger-03