Trestankyňa odkazuje Alene Zsuzsovej, užívaj si čas vo väzbe, kým môžeš!

1394

Advokát Aleny Zsuzsovej sa nechal počuť, že jeho klientka vo väzobnej cele trpí. Žene, ktorá je spájaná s nájomnou vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny (obaja † 27), vraj chýba rodina. Vo väzbe má pritom veľmi odľahčený režim oproti tomu, ktorý by ju čakal, keby súd uznal jej vinu v ostro sledovanom prípadu.

Alena Zsuzsová má vo väzbe prakticky takú horšie dovolenku oproti tomu, čo by ju mohlo stretnúť v skutočnej väznici. Podľa  serveru Pluska.sk môže denne sledovať spravodajstvo a tlač. Pár stresujúcich podnetov tu ale predsa len je. Alena Zsuzsová je na samotke, kvôli čomu má obmedzené práva. „Kontakt s civilnými osobami, návštevy, telefonovanie, korešpondencie. Všetko si vyžaduje súhlas,“ vysvetlila Katarina Nováková z generálneho riaditeľstva Zboru väzenskej služby.

Aj napriek faktu, že Alena Zsuzsová má vo väzbe prísnejší režim ako ostatné, bývalá trestankyňou Zuzana prezradila, že je to vlastne ešte dobré. „To najhoršie príde, ak ju odsúdia. Teraz si to môže ešte celkom užívať. Môže pozerať na televíziu, počúvať rádio, ale to všetko sa zmení,“ opísala niekoľkonásobná trestankyňa. „Potom jej začne peklo. Ťažko sa bude radiť do zabehnutého systému. Už teraz je, celebritou ‘a rozhodne jej to dajú pocítiť,“ uviedla.

Kľúčové svedectvo v kauze Kuciak? Šéf Penty chce vypovedať o kontaktoch s obvineným Kočnerom

Bývalá kriminálnička Alenu vôbec nešetrila. „Ešte vôbec netuší, čo ju čaká a bude ešte veľmi spomínať, ako dobre jej bolo vo väzbe. Slzy nepomôžu, skôr naopak,“ tvrdí Zuzana, ktorá ale pripúšťa, že ak bude obvinená v kauze Kuciak spolupracovať s väzenskou službou, mohlo by jej to veľmi pomôcť.

Mariana Kočnera 8. marca obvinili z vraždy novinára Kuciaka a jeho Martiny.