Doktorka si požičala od svojej pacientky peniaze. Keď ich mala vrátiť, diagnostikovala jej demenciu

869

Na zaujímavý spôsob, ako neprísť o peniaze, prišla doktorka z Columbie v Tennessee. Stálo ju to bohužiaľ nielen miesto, ale aj ďalšie ušlé financie.

Lekárka Suellen Lee (79), špecialistka na nefrologické ochorenie, si požičala od svojej dlhoročnej kamarátky, kolegyne a pacientky v jednej osobe, uvádzané v médiách pod iniciály E.W., 300 tisíc dolárov. Lee prechádzala ťažkou finančnou situáciou a peniaze potrebovala pre udržanie svojej kliniky. Keď ale nastal čas splátky, rozhodla sa pre nie príliš poctivý krok.

Aby sa vyhla povinnosti splatiť dlh, diagnostikovala svoje veriteľke demenciu. Závery lekárskej prehliadky oznámila dcére pacientky. Tá následne kontaktovala finančnú inštitúciu, ktorá E.W. z dôvodu choroby odmietla prístup k peniazom. „Dementné žena“ sa však nedala a o celom prípade informovala lekársku komoru.

Sériový obedový podvodník podvádzal ženy najmenej tri roky a stále uniká spravodlivosti

V následnom procese Lee priznala, že diagnózu stanovila na základe jednoduchého pozorovania a E.W. nepodstúpila žiadnemu lekárskemu vyšetrenie. Diagnózu nepotvrdil ani žiadny druhý špecialista. Na scénu bol potom privedený nezávislý odborník, ktorý po prehliadke poškodenej jednoznačne vyvrátil závery stanovené lekárkou.

Hoci bola Lee donútená „dobrovoľne“ odstúpiť a navyše musela zaplatiť pokutu v hodnote 2 tisíc dolárov, stále si stojí za svojou verziou. Podľa nej bola pôžička uskutočnená už pred dvadsiatimi rokmi a ona ju po menších sumách poctivo splácala. Ide vraj len o komplot a obetí je v skutočnosti ona sama.

„Všetko je to vymyslené,“ tvrdí doktorka. „Chcela sa mi pomstiť, pretože ju nahnevalo, keď som jej povedala, že je dementná.“

Podvodníčka, ktorá Oblafla aj Billa Gatesa! Vydávala za miliardársku dedičku a užívala si to

K výpovedi pred komorou bola údajne donútená. Zmanipulovaná bola podľa jej slov tiež správa psychológa, ktorý mal falošne potvrdiť, že E.W. demenciou netrpí. „Všetko to bola lož. Bolo mi povedané, že keď sa budem brániť, bude ma to stáť veľa peňazí. A rovnako z toho nakoniec nič nezískam. Nemala som žiadnu šancu na zvrátenie situácie.“