Trojica mužov brutálne zavraždila pedofila. „Bol to usvedčený vrah detí!“ Bránili sa

1487

Trojica mužov z britského mestečka New Tredegar v juhovýchodnom Walese brutálnym spôsobom zavraždila Davida GAUTE († 54). Podľa žalobcu mu zasadili 150 bodných rán a vytrhali mu nechty z prstov na rukách. Zistili totiž, že to bol usvedčený vrah dieťaťa, ktorého po 33 rokoch prepustili na podmienku. Pred súd však v januári museli ísť oni.

Na začiatku augusta 2018 došlo vo mestečku New Tredegar vo Walese k brutálnej vražde. Traja muži, Darren Evesham (47), David Osbourne (51) a Ieuan Harley (23), nalákali svojho suseda do domu jedného z nich. Tam ho dobodali na smrť 150 ranami a následne mu vytrhali nechty z prstov na rukách. Privolaná polícia našla mŕtvolu muža v jeho byte, kam ho trojica vrahov po hroznom čine odniesla.

David Gaute v 80. rokoch zavraždil ešte len sedemnásťmesačného chlapčeka. Za svoj čin bol odsúdený na doživotie, ale po 33 rokoch ho prepustili na slobodu. Presťahoval sa do obecného bytu v nenápadnom meste New Tredegar a stal sa tak susedom Davida Osbourna. Ten neskôr na internete vypátral Gautovu minulosť. Keď o tom povedal svojim dvom priateľom, Harley povedal: „Chcem ho rozsekať a hodiť do odpadu!“

Zavraždené dieťa Davidom Gautom

Osbourn najprv vylákal GAUTE k sebe domov. Tam mu aj s kumpánmi zasadili desiatky smrteľných rán za použitia noža a skrutkovača. Po smrti ho ešte porezali na krku. Políciu informoval 4. augusta popoludní ich známy Michael Lewis, ktorý predchádzajúceho večera vypočul ich usvedčujúce rozhovor.

Darren Evesham (47), Ieuan Harley (23) a David Osbourne (51)

Najprv sedel s trojicou vrahov v miestnej krčme. Neskôr spoločne s nimi odišiel do bytu Davida Osbourna. Keď si mysleli, že Lewis zaspal v kresle, začali si bez zábran rozprávať o tom, ako muža zavraždili a že sa musia zbaviť dôkazov.

Po ich zatknutí povedal pred súdnou porotou prokurátor Ben Douglas: „Vraždu inicioval David Osbourn, ktorý obeť pozval do svojho domu. Najväčším agresorom bol však Ieuan Harley, ktorého oblečenie bolo najviac postriekané krvou zavraždeného. Všetci traja sa podieľali na zločine s úmyslom zabiť alebo prinajmenšom spôsobiť vážne zranenia.“

Pedofilný vrah Rolf Diesterweg je už na slobode

Tiež varoval porotu, že by proces mohol vyvolať silné emotívne pocity. „Ide o brutálnu vraždu za použitia bezdôvodného násilia. Zavraždený sám spáchal ohavný zločin. Za neho strávil 33 rokov za mrežami. A nie je v našej moci ho znova súdiť. Odsúdený už bol. A pykal vo väzení. Vražda sa zámerom niekoho potrestať je úplne rovnaký zločin ako bezdôvodná vražda!“ Dodal Douglas.

Pedofilov rozpúšťali v kyseline

Polícia našla v Osbournovom dome zaschnutú krv obete. V tej sa nachádzali odtlačky prstov Harleyho a tiež jeho DNA. Rovnako tak jeho oblečenie nieslo stopy krvi zavraždeného. Aj napriek tomu trojica mužov vraždu popiera. Súdny proces s nimi naďalej pokračuje.