Olomoucký vrchný súd dnes zvýšil trest 43ročnému Radimovi Žondrovi súdenému pre prepadnutie tenistky Petry Kvitovej v jej prostejovskom byte z ôsmich na 11 rokov.

Krajský súd ho pôvodne potrestal za ťažké ublíženie na zdraví, odvolací súd dnes na žiadosť žalobcu prekvalifikoval jeho konania na lúpež s prísnejšou trestnou sadzbou a to v rozpätí 10,5 až 16 rokov s ohľadom na jeho predchádzajúce trestnú činnosť. Žondra v stredu vinu opäť poprel, tvrdil, že zranenie si Petra Kvitová spôsobila sama, a žiadal vrátenie prípadu na krajský súd. Podľa odvolacieho súdu nie je pochýb o tom, že sa prepadnutia dopustil.

Tenistku Kvitovú prepadli v jej byte, útočník ju porezal nožom

Podľa predsedu súdu Vladimíra Rutara nie je o jeho vine pochýb, svedčí o tom rad dôkazov vrátane výpovede napadnutej. Súd pritom poukázal na jeho predchádzajúce trestnú činnosť, kde sa obhajoval rovnako, a to tým, že bol v osudný deň na stavbách.

Tenis: Kvitová postúpila do semifinále turnaja v New Havene

Muž nakoniec odišiel z bytu s 10 000 korunami, ktoré mu žena ponúkla. Dvojnásobná wimbledonská víťazka pri potýčke s útočníkom utrpela rezné rany na ľavej ruke, v ktorej drží raketu. Absolvovala štvorhodinovú operáciu a na turnaje sa vrátila po takmer polročnej pauze. Podľa jej hovorcu Tejkal je pre ňu zranenie doživotným následkom.

Veľká lúpež „Róbertkov“! Zlodeji vykradli kamión so sexuálnymi pomôckami