Väzňa mali po 44 rokoch pustiť na slobodu. Tesne pred prepustením zomrel na covid-19!

1088

William Garrison (†60) sedel od roku 1976, kedy ako 16-ročný pri vlámaní zastrelil človeka. Teraz mal byť za pár dní voľný, ale choroba covid-19 ho dostihla skôr, než sa mohol vonku slobodne nadýchnuť.

Garrison z Michiganu bol pôvodne za vraždu ako neplnoletý odsúdený na doživotie. Keď sa ale v roku 2018 zmenili pravidlá o trestaní nedospelých páchateľov, bol mu spätne trest skrátený. Pretože mu ešte pár rokov „zmazali“ za dobré správanie, mohol sa mimo múry žalára dostať už za necelý mesiac. O smutnom prípade informovala americké médiá aj britský Daily Mail.

Pôvodný termín prepustenia bol síce stanovený na september, ale väzňovi bolo ponúknuté podmienečné prepustenie, skrátil by sa mu tak pobyt za mrežami o pár mesiacov. To Garrison odmietol, chcel si slobodu užiť bez obmedzenia, na pár dňoch už mu nezišlo.

Bývalý väzeň sa chce nechať znovu zavrieť. Chýba mu televízny kanál zadarmo

Po prepuknutí koronavirovej krízy väznica ponuku zopakovala s poukazom na to, že ako človek nad 60 rokov patrí do rizikovej skupiny. Tentoraz Garrison prijal, a tak sa mohol začať chystal na skoré prepustenie. Toho sa už ale nedožil.

Spoluväzeň ho jedného dňa našiel v cele, ako zúfalo lapá po dychu. Odviezli ho do nemocnice, kde za pár dní zomrel. Test u neho potvrdil choroba covid-19.

Po hromadnom znásilnení som sa pokúsil zabiť. Hovorí vrah Ševčík, prepustený po 30 rokoch na slobodu

„Smútime kvôli svojom bratovi,“ odkázala väzňová sestra Yolana Petersonová zo svojej domácej karantény. „Som jediná, ktorá pri bratovi stála celé tie desaťročia. Celá rodina sme z toho na zrútenie, mal byť za pár dní s nami doma. Volám po spravodlivosti, pretože môj brat teraz nemal umrieť,“ hnevá sa.