Veľký biely žralok zaútočil na nič netušiaceho plavca: Hororový okamih zachytila ​​kamera

VAROVANIE: Video obsahuje drastické zábery!

2256

Strašný výkrik sa v stredu popoludní ozval na pobreží pri austrálskom Sydney. Na plavcov tam zaútočil štvormetrový biely žralok! Svedkovia popísali hororový okamih, keď predátor priplával k nič netušiacemu plavcovi a stiahol ho pod hladinu. Potom sa voda sfarbila krvou.

Záchranné zložky sa v stredu popoludní rozbehli do východnej časti Sydney. Pri pobreží blízko obľúbenej pláže Littley Bay došlo k útoku žraloka! Muž plával pri pobreží, keď z ničoho nič k nemu priplával veľký biely žralok a zaútočil naň. V tom čase na mieste boli desiatky rybárov a ďalších svedkov, ktorí si užívali slnečný deň na pláži. Hororovú scénu dokonca zachytila ​​kamera.

https://twitter.com/hashtag/greatwhite?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw

Vo videu je počuť strašný krik plavca. Výkrik zburcoval svedkov na pobreží. „Niekoho práve žerie žralok. Môj bože, nie, to je šialené,“ je počuť vo videu hlas rybárov. „To je veľký biely žralok,“ dodáva rybár. Svedok zároveň hovorí, že sa obrovský žralok, ktorý mohol merať štyri až päť metrov, z ničoho nič objavil na hladine a prehltol časť plavcovho tela. Plavec mal vraj na sebe neoprén a útok trval iba pár sekúnd.

Surfera napadli dva žraloky biele! Športovec opísal desivú udalosť

Po napadnutom začali pátrať záchranári. Do akcie boli povolané helikoptéry aj záchranári na vodných skútroch. Pobrežná polícia neskôr podľa informácií The Guardian vydala vyhlásenie, že sa podarilo nájsť „ľudské pozostatky vo vode.“ Zároveň dodali, že išlo o prvý smrteľný nevyprovokovaný útok žraloka na človeka v Sydney od roku 1963.

Surfer zomrel po útoku 3,5 metra veľkého monštra! 

„Bohužiaľ táto osoba utrpela katastrofálne zranenia a záchranári nemohli nič robiť,“ uviedol hovorca záchrannej služby. Policajti podľa britského denníka Daily Mail uviedli, že žralok zjedol polovicu tela napadnutého plavca. „Je to veľmi znepokojujúce. Išiel si len zaplávať, užíval si dňa, ale ten žralok mu vzal život,“ nechal sa počuť ďalší svedok.

Dvadsaťsedemročný James dorazil na pláž po útoku. Vo vzduchu vraj lietali vrtuľníky, ale ľudia si stále užívali vodné radovánky. „Vo vode boli stále ľudia. Už nikdy tam nevstúpim, v žiadnom prípade,“ zveril sa muž.