V roku 1960 bola vo francúzskych horách postavená stredná škola Jean Moulin. Avšak v priebehu rokov sa začala stará budova rozpadať kvôli zanedbániu a nepriaznivému počasiu, a tak sa mesto rozhodlo, že poškodenú štruktúru nechá zrekonštruovať.
Oslovilo architektonickú firmu Duncan Lewis Scape, ktorá udržala školu úzko spätú s prírodou prostredníctvom radového odstupňovania lesných balkónov.

Hoci úradníci boli otvorení rôznym nápadom na novú budovu, boli pevne presvedčení, že chcú zachovať silné symbiotické prepojenie štruktúry budovy s jeho prirodzeným prostredím. Ale pôvodná budova bola natoľko zlá, že renovácia komplexu by bola náročná, najmä pretože obsahovala azbest. Z tohto dôvodu začala demolácia a prestavba celého komplexu.
Škola je rozdelená do radov, ktoré sú tvorené nízkopodlažnými terasami postupne vystupujúcimi z prirodzenej typografie hory pokrytou hustou vegetáciou, vysokými stromami, kríkmi a skalami. Tento komplex je postavený na horskom podloží a rozprestiera sa na hrebeni plošiny s výhľadom na rieku.
Učebne sú umiestnené pod terasami so zelenými pásmi a vďaka strategickej orientácii a veľkému množstvu okien majú veľa prirodzeného svetla, rovnako ako krásny panoramatický výhľad na zelené údolie. V najnižšej časti komplexu sa nachádza športový areál s bežeckou dráhou, inteligentná posilňovňa a kryté ihrisko pre basketbal, volejbal a hádzanú.

Interiér školy tiež kopíruje prirodzený sklon pozemku. Spoločenský priestor zvaný „La Place“ je využívaný počas prestávok a na odpočinok. Podľa architektov je tento návrh školy nielen obdivuhodný z hľadiska priestoru, ale tiež aj z možnosti monitorovať ľahko študentov.