Vraždil v Čechách sériový vrah? Rok po záhadnej smrti troch trampov v tej oblasti zmizli dve dievčatá.

2206

Záhada ruskej Hory mŕtvych má svoj ekvivalent aj v Česku. V roku 1987 boli v lese v Hřensku nájdené pozostatky troch trampov. Polícia vtedy prípad uzavrela ako nehodu – dvaja mladíci a jedno dievča mali byť podľa nich zabití guľovým bleskom. Lenže podľa všetkého mali zviazané nohy a ich telá boli ukrytá pod vrstvou hliny a konárov. Na neďalekom mieste navyše rok na to zmizli dve dievčatá. V okolí sa tiež neskôr našli ľudské pozostatky a tiež oblečenie či batohy! Znamená to, že v Hřensku vyvádzal sériový vrah?

Bolo leto roku 1987, keď sa traja mladí trampovia Petr († 26), Pavol († 23) a Lenka († 22) vydali na výlet do Hřenska. O pár mesiacov neskôr našiel hubár (podľa inej výpovede to však boli traja horolezci …) v lese pri Medzné Lúky dve ľudské lebky. Polícia pri prehľadávaní okolia našla dve kostry, ktoré k lebkám patrili a ešte jeden kompletný skelet. Až o mesiac neskôr v októbri 1987 polícia nález tiel oznámila rodičom troch trampov.

Ostatky niesli známky, ktoré by jasne ukazovali na násilnú smrť. Petr mal na nohe kanady rozrezané okolo členkov. S Pavlom k sebe boli pripútaní. Lenka ležala zakrytá zeminou a vetvami v úžľabine nad nimi, vzdialená asi 80 metrov.

Na konci nasledujúceho roka polícia prípad odložila s tým, že nešlo o trestný čin. Trampov mal zabiť guľový blesk. Opakované sťažnosti na vyšetrovanie zo strany rodičov zomrelých, priniesli len jediné – zamietavé závery a spopolnení dôkazov. Tomu ale nikto z ich blízkych neveril. Najmä Petrova mamička Eva po vrahovi pátrala dlhé roky. Teraz je navyše presvedčená, že ho našla … Podľa nej išlo o veliteľa pohraničnej stráže Ladislava F.

Lenka († 18) a Ilona († 19) si vyrazili na výlet z Plzne.

Rok po smrti dvoch trampov boli v okolí naposledy videné aj dve dievčatá, po ktorých akoby sa neskôr zľahla zem. Lenka († 18) a Ilona († 19) vyrazili na výlet z Plzne. Podľa svedectva smerovali do Hřenska. Keď si nakupovali v Jalŭvčí pri Děčíne veci v samoobsluhe, mali už byť dávno doma. Potom už ich videl len jeden človek – služba pri Pravčickej brány Josef Dvořák, ktorý ako posledný videl nažive aj trojicu trampov …

On sám sa podľa TV programu Očami Jozefa Klímy domnieva, že dievčatá zabil rovnaký človek ako trampov – pohraničník. Práve on bol totiž podľa záznamov pohraničníkov v službe a záhadne krátko po smrti trampov zmenil trasy hliadok, aby nechodili miestom činu. Ladislav F. je však už niekoľko rokov po smrti.

S Ladislavom F. ale mamička trampa Pavla spája aj smrť pražskej prostitútky z roku 1995. V identikite údajného vraha poznala práve šéfa pohraničnej stráže – a rovnako tak ho poznali aj ďalší ľudia. Vraždu prostitútky sa ale nikdy nepodarilo vyriešiť.

Štyridsaťosemročný masový vrah žien, Robert Lee Yates

Podľa FTV Prima boli však v okolí Mezné Lúky nájdené aj ďalšie desivé veci. Podľa svedectva ide o ľudské pozostatky, ktoré nepatrili ani trom trampom ani dvom nezvestným dievčatám. Objavené tiež boli časti oblečenia a batohov! Hlásenie o nálezoch ľudských ostatkov navyše vraj pohraničná stráž minimálne raz ani nepreverila …