Výborný zápas skončil pre Slovan smolne, prehral až v predĺžení

1024

Slovan Bratislava otvoril skóre v 13 minúte. Barker vystrelil z ľavej strany od modrej, puk dostal do tváre pred bránkoviskom Naumenkov, puk zrazil dole na ľad a Václav Nedorost puk pohotovo poslal do klietky CSKA. Gól hostí potvrdil aj videorozhodca duelu.  Slovan mal prvú tretinu prevahu.

Druhú tretinu sa očakával nápor domácich, ale hostia mali opäť zápas v rukách. Slovan Bratislava tretinu zakončil 27 sekúnd pred koncom tretiny gólom na 0:2
Ľadový palác športu CSKA bol v šoku, Surový vyhral vhadzovanie, poslal puk dozado na Tomáša Starostu, ten prepálil Sorokina v klietke domácich.

V tretej tretine sa, domácim predsa len podarilo vymazal svoje manko a dvomi gólmi zápas poslal do predĺženia. V záverečnej časti naštartoval šťastným gólom Kirill Petrov a dokonalý obrat zavŕšil na začiatku predĺženia Antti Pihlström. Škoda, že nestála pri Slovane šťastena,  Šťastného nastrelené brvno mohlo skončiť Sorokinovej klietky. Vyrovnávaciemu gólu predchádzalo váľanie Radulova po Starostovi pred bránkoviskom, rozhodcovia hru neprerušili, domáci poslali puk za bránku hostí, Radulov ho poslal k bránkovisku, puk tam poskakoval, Brust ho naháňal, ale nezachytil, puk sa dostal na hokejku Da Costu a ten ho poslal za chrbát Barryho. Gól potvrdil aj videorozhodca zápasu, aj toto bola jasná situácia.
Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 10:10.

V zápasoch play-off samostatné nájazdy neexistujú hrá sa až do rozhodnutia. Dnes to netrvalo dlho, už v 62 minúte CSKA Moskva dala gól. Sorokin napodobil Brasta vykorčuľoval mimo bránkovisko a poslal do akcie svojich, Andronov sa natlačil s pukom na pravý kruh a vystrelil po ľade, Barrymu puk pomedzi betóny prekĺzol do bránkoviska a voľný ANTTI PIHLSTRÖM puk poslal do opustenej klietky belasých.

KHL – 1. kolo play off, druhý zápas:

CSKA Moskva – Slovan 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Góly: 45. K. Petrov. 52. S. Da Costa (Telegin, Radulov), 63. Pihlström (Andronov) – 14. Nedorost (Kašpar, Barker), 40. Starosta (T. Surový)

CSKA Moskva: Sorokin – Zajcev, Kiselevič, Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Blažijevskij, Panin – Radulov, Svetlakov, Platt – Telegin, Muršak, Ľubimov – Petrov, Da Costa, Pihlström – Stoljarov, Svetlakov, Andronov

Slovan: Brust – Barker, Kundrátek, Višňovský, Starosta, Sersen, Mihalik, Švarný, Šiška – Nedorost, Viedenský, Kašpar – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy
/stav série 2:0/

Oba tímy sa na tretí a štvrtý duel presunú do Bratislavy. Slovan privíta CSKA najprv vo štvrtok o 19.00 SEČ. V sobotu sa začne o dve hodiny skôr.

O zápase po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: „Zápas sme si prehrali sami. Vlastnými hlúposťami, ktoré sme narobili aj v prvom, aj v druhom zápase. Mali sme vyhrať. Neviem si vôbec predstaviť, prečo sa to takto skončilo. Je neospravedlniteľné, aby skúsení hráči robili také hlúpe chyby.“

Tomáš Starosta, obranca Slovana: „Viedli sme 2:0, zápas sme mali dobre rozbehnutý. Bohužiaľ, nezvládli sme to. Musíme dať hlavy hore, séria pokračuje. Máme dva zápasy doma, musíme sa nachystať a zvíťaziť.“

Michal Sersen, obranca Slovana: „Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas, neboli sme horším súperom. Bohužiaľ, oni potrestali naše chyby a dali o gól viac.“