Záhadná smrť bankára, ktorého našli v lese pri vodnej nádrži

344

Prípad ako z továrne na záhady má už mesiac na stole slovenská polícia. Na začiatku septembra bol v lese pri vodnej nádrži Starina objavený mŕtvy muž, ktorý ale nebol Slovák. Po dlhom pátraní v médiách sa ozvala jeho rodina z Bangladéša a priletela ho identifikovať. Nikomu ale nie je jasné, ako sa do krajiny muž dostal. Súdny lekár navyše odhalil podivnú príčinu smrti.

Na nehybné telo Bangladéšana narazili na začiatku septembra neďaleko vodnej nádrže Starina nič netušiaci turisti. Prípadu sa ihneď ujala polícia aj médiá a vďaka nim sa ozvala rodina z ďalekého Bangladéša, ktorá svojho príbuzného postrádala od 27. augusta. V minulých dňoch tiež príslušníci dorazili na Slovensko osobne a potvrdili tak, že mŕtvy je skutočne ich tridsaťšesťročný príbuzný.

„Je to šokujúce, neuveriteľné. Má trojročnú dcérku, pracoval ako bankový manažér v Bangladéši,“ uviedla rodinná priateľka pre TV JOJ.

Rodina teraz podľa úradov pracuje na tom, aby mohla previezť telo svojho príbuzného do jeho vlasti. Podľa ich slov muž v čase smrti žil v Anglicku a lietal pracovať do banky v ukrajinskej Odese. Ako sa ale dostal do slovenských lesov, to nie je nikomu jasné.

Divné úmrtia 14

Polícia dlho dúfala, že záhadu dokáže rozlúštiť koroner. Ten ale svojím záverom vniesol do prípadu ešte väčšej nejasnosti. „Bolo zistené, že bezprostrednou príčinou smrti bolo kardiorespiračné zlyhanie v dôsledku podchladenia,“ povedal súdny lekár TV JOJ. Ako mohol Bangladéšan na konci leta smrteľne prechladnúť, nie je jasné. Polícia to vyšetruje.

Divné úmrtia 8