Honza, ktorý bol priekopníkom moderných športov, ako je slopestyle a freestyle, ako na lyžiach, tak na bicykli, zomrel v noci zo soboty na nedeľu. Hoci na svahoch predvádzal často veľmi nebezpečné triky, nezastihla ho smrť pri milovanom športe, ale v bare.
nezro-1
K nešťastiu došlo v noci zo soboty na nedeľu v Klatovskom bare City Pub. Honza tam prišiel s kamarátmi okolo pol druhej a ani nie za tridsať minút bol mŕtvy. „Skolaboval a zomrel, už sa im ho nepodarilo oživiť, záchranári ho resuscitovali trištvrte hodiny a nepodarilo sa. Umrel pod rukami kamarátke, než došla rýchla,“ opísala boj o Honzův život jeho kamarátka.
Podľa polície Honza prišiel do jedného z klatovských podnikov asi hodinu a pol po nedeľnej polnoci. „Pred druhou hodinou náhle zomrel z doposiaľ nezistených príčin. U zosnulého muža bola nariadená súdna pitva k objasneniu príčiny úmrtia,“ povedala policajná hovorkyňa Dana Ladmanová.
Honzovom úmrtia pritom zrejme nepredchádzal žiadny záchvat, ani sa nesťažoval na žiadne ťažkosti. Oživovali ho 45 minút, bolo ale už neskoro. „Boli sme informovaní, že muž je v bezvedomí a sedí na stoličke. Po našom príchode mal zástavu srdca, začali sme teda ihneď s resuscitáciou, ktorá bola ale neúspešná,“ uviedol hovorca záchranárov Martin Brejcha.

Smrť mladého športovca otriasla celým jeho okolím.

Patril medzi priekopníkov Slopestyle v Česku. „Pred desiatimi rokmi patril medzi neporaziteľné borcov, ktorí sa nebáli ísť do trikov, ktoré sme poznali len z kanadských a amerických videí. Tomu všetkému je už bohužiaľ nenávratne koniec. Jána „Netra“ Netrvalo by pozajtra oslávil ešte len svoje 29. narodeniny,“ napísal v pondelok server MTBSI.