Záhadná zver v Rusku vraždí čo jej príde pod zuby

1053

Po stovkách zabíja kurčatá v dedinách vo Voronežskej oblasti neznámy predátor. Podľa farmárov zabíja všetko, čo môže. Dôkazom sú roztrhané telá kurčiat a sliepok, ktoré v sebe majú podozrivo málo krvi.

V obci Davidovka zabil predátor 23. júla 95 kurčiat. Ďalší deň zabil 45 a 55 kurčiat v dvoch iných usadlostiach. „Dostal sa cez drôtený plot a zabil všetku hydinu okrem jedného kusu. Ten som dal na iné miesto s trochou jedla a vody. Zviera sa ale vrátilo a zabilo aj posledné kura,“ opisuje vpád tajomného tvora Sergej Golubev.

Pri ďalšom nájazde zabil 60 husí na inej farme. „Počula som, ako sú moje husi napadnuté. Niečo búšilo na dvere stodoly skoro tri minúty,“ hovorí Elena Končaginová. Všetka zabitá hydina má hlboké rany, ktoré mohli spôsobiť veľké pazúry alebo tesáky. Na miestach masakru vždy bolo prekvapivo málo krvi, čo vyvoláva domnienku, že ju tvor pije.

Podobné prípady sa vo Voronežskej regióne odohrali už pred dvoma rokmi. Ani vtedy nikto zviera nevidel a prípad bol uzavretý ako útok divokého psa alebo vlka. Teraz ale farmári tvrdia, že videli veľkého tvora prebiehajúceho medzi záhradami a sadmi. Stopy ukazujú na veľké zviera, a ak je to pes, váži minimálne 70 kilogramov.

„Bol to veľmi divný pes. Má chudé telo, krátku lesklú tmavohnedú srsť, dlhý ňufák a veľké labky. Nikdy v živote som nevidela podobného psa. Keď som ho zazrela, vydesila som sa a išla som susedke povedať, nech si stráži kurčatá,“ hovorí Elena Ovčarová.

Inšpektor Vadim Vasilijev, ktorý bol na miesto vyslaný, aby vec vyšetril, konštatuje podobne ako pred dvoma rokmi, že ide o divokého psa. „Zo stop jasne vyplýva, že ide o divokého psa, alebo o dva psy. Majú jednoducho chuť na ľahkú korisť v miestnych kurníkoch,“ tvrdí Vasilijev. Ľuďom odporučil najať si odborníkov na odstrel divokých zvierat.