Záhadné zmiznutie Kevin Bakea

266

K podivnému prípadu zmiznutia došlo v roku 1986 v anglickom mestečku Shawbury. Päťročný Kevin Bake sa hral na dvore za domom pod dohľadom svojej matky. O päť minút neskôr chlapec jednoducho zmizol a ďalšie tri dni ho nikto nevidel.

Chlapec pritom nemohol byť ďaleko. Musel byť niekde v okruhu pár desiatok metrov. Matka ho neúspešne hľadala a potom zavolala políciu. Tá vyhlásila pátranie, do ktorého sa ako dobrovoľníci zapojilo mnoho ľudí zo Shawbury. Nikto nebol schopný po malom Kevinovi nájsť jedinú stopu. Mohol byť unesený? Alebo kam vlastne zmizol?

Strawberry

Po troch dňoch bol nájdený živý a zdravý, ale veľmi unavený a smädný. Jeho príbeh je ale podivný. Kevin vypovedal, že išiel len k neďalekému hájiku, len na roh domu, skutočne pár desiatok metrov. Lenže tam našiel dieru do zeme a rozhodol sa ju preskúmať. Vliezol do úzkeho rovného tunela. Preliezol ním a dostal sa údajne na úplne podivné miesto.

Nesvietilo tam slnko, bolo tam prítmie, obloha bola tmavo zelená. Vlastne všetko okolo vrátane pôdy malo rôzne odtiene zelenej alebo hnedej. Okolo sa pohybovala neznáme malé zvieratá, ktoré mávali končatinami, akoby predstierala vtáčí let. Ale nelietali. Boli ale pokryté zeleným perím s oranžovými škvrnami.

Na miesto prišla jedna žena a dvaja muži. Ich pokožka bola zelená a vlasy hnedé. Vyzerali zvláštne. Koža im vraj akoby žiarila. Muž sa ho dotkol akýmsi prístrojom, a to je posledná vec, ktorú si Kevin pamätal. Potom už len to, ako sa prebral, keď ho našla polícia. Ležal kúsok od domu a všade chodili ustarostení ľudia, ktorí ho hľadali.

Cela vec sa samozrejme môže vykladať ako Kevinové blúznenie alebo snáď sen. Ale stále zostáva otázka, kde teda vlastne tri dni bol. Miesto, kde bol nájdený, bolo dôkladne prehľadané niekoľkokrát, bolo úplne nemožné, aby si chlapca pri strome nikto tri dni nevšimol, zatiaľ čo ho hľadala polka mesta.

Nový Zéland: Zachránili troch tínedžerov stratených 50 dní v Pacifiku

Doktor Kevina prezrel a konštatoval, že v sebe nemá žiadne drogy ani stopy iných chemických látok. Nepodarilo sa nikde nájsť žiadny tunel ani podzemný priestor, nič z toho, čo chlapec vypovedal, sa nepotvrdilo. Ale súčasne dodnes nikto nevie, kde sa tie tri dni Kevin nachádzal.

Stratený Američan žil 44 rokov vo Vietname