Sukničkár Jindra si milenky zháňal v Česku a zabíjal na Slovensku.

Keď si chcel za prvej republiky muž užiť trochu toho nemanželského sexu, musel za neho zaplatiť. Buď peniazmi, alebo aspoň sľubom sobáša. Jindřich Bažant z Kutnej Hory sľuboval svadbu hneď dvom dievčatám naraz. Namiesto bielych šiat a kytice sa snúbenice dočkali guľky do hlavy.

Rodina Jindřicha Bažanta patrila ku kutnohorskej honorácie. Zatiaľ čo jeho rodičia obhospodarovali svoje obchody, Jindřich (34) si užíval života. O tom, že synáčik navštevuje nevestince, Bažantovi vedeli. To, že má dokonca dve »snúbenice«, však dokázal Jindřich pred rodičmi utajiť.

 Dievča boli  tehotné 

Nádej, že sa stane pani Bažantová, si robila Marie Šafaříková († 19) a tiež Jozefa Pavelková († 22). Jindřich však pre nich mal prichystaný iný osud. Obom navrhol, že spolu odídu na Slovensko a tam sa tajne vezmú. Najprv vyrazil na druhý koniec republiky sa Šafárikovou. V obci Štrba jej kúpil pekný kostým a potom ju v ňom 6. septembra 1926 zastrelil. Rovnaký postup zopakoval krátko nato aj s Jozefou Pavelkovou. Tú zastrelil v Trenčianskych Tepliciach, jej telo vyzliekol a hodil do Váhu. Nezastavilo ho ani to, že s ním boli dievča tehotné.

Dvojnásobnou vraždou však Bažantové besnenie neskončilo. Zo Slovenska odišiel do Hulice u Zruče nad Sázavou, kde žila Božena Říhová (41). Aj tá podľahla jeho zvodom. Netúžila však po manželstve, Bažanta dala na súd, pretože ju nakazil pohlavnou chorobou. Vrah na ženu dvakrát vystrelil, potom ju tĺkol kladivom a nakoniec polial horľavinou a zapálil. Říhová ako zázrakom prežila. Jindřich Bažant sa pokúsil utiecť do cudziny, to sa mu ale nepodarilo. V júni 1927 bol obesený.