Zavraždil svojich dvoch autistické synov! Za peniaze z poistky si kúpil dom a jachtu.

345

Ali F. Elmezayen (45) z Kalifornie dostal 212 rokov za odpornú vraždu svojich dvoch autistických synov († 8 a † 13). Vlastný otec ich utopil pri fingovanej nehode. U poisťovní sa pred tým vypytoval, či sú poistky aktívne, a uisťoval sa, že mu peniaze vyplatia, keby sa manželke alebo deťom „niečo stalo“ napríklad pri nehode.

V apríli 2015 naložil Elmezayen svojich dvoch synov trpiace autizmom a bývalú manželku do auta a vyšiel s nimi ako na výlet. Namiesto výletu ale zamieril do námorného prístavu v Los Angeles, kde s nimi zišiel autom do mora.

Otec rodiny zavraždil manželku aj štyri deti. Neprestajne ma buzerovala vo väzení budem mať konečne pokoj, vyhlásil

Po nehode si nechal vyplatiť milióny dolárov od ôsmich rôznych poisťovní, u ktorých si v rokoch 2012 a 2013 dojednal životné poistenie na seba i každého člena rodiny. Za peniaze si obstaral nehnuteľnosť v Egypte a jachtu.

Pred „nehodou“ platil za prémiové poistenie 6 tisíc dolárov ročne a poisťovne obvolával, aby si overil, že sú poistky naozaj aktívne a peniaze mu budú v prípade nehody skutočne vyplatené.

„Je to nesmierne falošný človek a veľmi zručný klamár. Ale predovšetkým je to nesmierne chamtivý a brutálny vrah,“ povedal o páchateľovi sudca. Odsúdenec na 212 rokov vraj na súde neprejavil skutočnú ľútosť. „Ľutuje jedine toho, že ho chytili,“ dodal sudca.

Americkí policajti sú podozriví, že zastrelili šesťročného autistu

Keď Elmezayen utopil auto, vytiahol sa do vody cez okno, ženu a deti nechal vnútri. Kým exmanželka sa dokázala dostať von, obaja synovia vo veku 8 a 13 rokov sa utopili. Žena nevedela plávať, ale rybár, ktorý neďaleko pracoval, jej pomohol z vody.

„Je nemysliteľné, aby akýkoľvek otec kedy smel beztrestne ohrozovať životy blízkych len kvôli svojmu peňažnému prospechu. Je to neodpustiteľné,“ podotkol k prípadu jeden z vyšetrovateľov.