Päťdesiatdva percent z dvoch tisíc dospelých, ktorí sa zúčastnili prieskumu značky Durex, uviedlo, že na dovolenke očakávajú lepší sex. Avšak 60 percent z nich zároveň priznalo, že ich očakávania neboli naplnené.

Prieskum Centra pre sexuálne nezhody z Univerzity v Sussexe sa zameral predovšetkým na moderné technológie v našich spálňach, ktoré vraj stoja v ceste našim dovolenkovým predstavám. Ukázal, že veľa párov neuvažuje o hotelovej izbe ako o mieste, kde bude prebiehať sex, ale skôr ako o priestore, kde je možné naplno využívať moderné technológie a pripojiť sa na wi-fi. „Ak jeden z páru používa mobilný telefón alebo tablet, druhý sa k nemu väčšinou pripojí,“ potvrdil vedúci prieskumu Sharif Mowlabocus.

Pritom skoro 60 percent opýtaných je presvedčených, že by malo väčšiu chuť na sex, ak by partner vypol mobilný telefón a svoj čas venoval spoločnému večeru.

„Nie je to prekvapujúce,“ tvrdí Mowlabocus, „pretože 40 percent ľudí priznalo, že sexu neinklinujú, pokiaľ je ich partner v posteli s telefónom v ruke.“

Päťdesiatdeväť percent osôb uviedlo, že majú pocit, že buď ich partner, alebo obaja trávia príliš veľa času s mobilným telefónom, a polovica potvrdzuje, že to má negatívny vplyv na ich vzťah. Dokonca 72 respondentov priznalo, že používa mobilný telefón aj počas sexu.