Štyria údajní členovia gangu v Bronxe obvinení zo zabitia dvoch tínedžerov boli medzi 13 obvinenými vo štvrtok v súvislosti so sériou zločinov v letných mesiacoch, ktoré terorizovali mestskú časť.

Jahill Califf (16) a Justin Baez (18) boli obvinení z vraždy a zabitia za údajné zastrelenie 13-ročného Jaryana Elliotta 11. júla na East 187th Street.

Dvaja ďalší, Alec McFarlane a Tyquan Howard, obaja 16 roční, boli tiež obvinení z vraždy a zabitia pri zastrelení 16-ročného Ramona Gil-Medrana len niekoľko hodín po Elliottovej smrti.

Vyšetrovatelia uviedli, že násilie súvisí s dvoma bojujúcimi pouličnými gangmi – so sídlom v Belmonte a v Norwoode. „Guľky lietajú vo farebných komunitách,“ povedala Darcel Clarková na tlačovej konferencii. „Naši mladí ľudia nemajú problém dostať zbraň do ruky a naše deti sa navzájom zabíjajú a strieľajú.“

Kráľovná krásy je členka gangu únoscov ľudí! Hrozí jej 50 rokov kriminálu

„Kde je to rozhorčenie? Kde sú pochody a protesty proti strate generácie mladých ľudí?“ povedala. „Tieto deti musia byť brané na zodpovednosť, ak majú pri sebe nabitú zbraň. Nemožno s ními zaobchádzať ako s drobným, nenásilným zločinom, pretože to tak nie je.“

V Nemecku bol zastrelený miestny šef motorkárskeho gangu Hells Angels

Ostatní obžalovaní boli obvinení z rôznych obvinení, vrátane sprisahania s cieľom spáchať vraždu, lúpeže, veľkej krádeže a držby zbraní.

Zločin sa začal krádežou auta 24. mája a skončil sa ozbrojenou lúpežou 23. júla a zahŕňal streľbu dvoch 19-ročných členov gangu z 12. júla.

Šéfkou drogového gangu je tridsaťdvaročná žena! Pátral po nej aj Interpol

„Toto je ďalší prípad ilustrujúci nekonečného prúdu zbraní v našom meste a ich ničivý vplyv na obete,“ uviedol komisár newyorskej polície Dermot Shea.„Každá zhabaná zbraň rozpráva príbeh detí a iných zastrelených na ulici, matiek a blízkych, ktorí smútia, a o traumatizovaných štvrtiach.“