Medzi najčastejšie erektilne dysfunkcie patrí neschopnosť dosiahnuť erekciu či príliš krátko trvajúce stoporenie. Tieto skutočnosti potom negatívne ovplyvňujú pohlavný styk, väčšina mužov sa za ne jednoducho hanbia. Keby priznali, že majú problémy, ich náprotivok by určite mal pochopenie. Avšak obvykle to funguje inak, muži sa snažia o tom nikomu nehovoriť a pomoc hľadajú samostatne. Začínajú na Google.

Čo radí internet?

Po internete samozrejme nikto nediagnostikuje, čo za Erektilonou dysfunkciou stojí. U niekoho to môžu byť psychické problémy, u iného zlá životospráva, u ďalšieho iná choroba – často sú napríklad prejavom diabetu.

1. Správna životospráva
Najčastejšou radou na internete je zmena životného štýlu. Odporúča sa viac pohybu, menej nezdravých jedál a návykových látok, veľa spánku a psychická podoba. Zmena životosprávy však nie je úplne jednoduchá vec. A už vôbec nie rýchla.

2. Kegelove cviky
Pôvodne boli vyvinuté pre ženy, avšak neskôr sa zistilo, že pomáhajú aj mužom. Sú úplne jednoduché – stačí len sťahovať a uvoľňovať svaly, ktoré používate k zadržaniu močenia. Bohužiaľ je to dlhodobá záležitosť. Cvičenie síce netrvá dlho a môžete ho vykonávať úplne kdekoľvek (napríklad cestou domov v MHD, ak sa u toho zvládnete tváriť normálne), ale akonáhle s ním prestanete, problémy sa môžu opäť vrátiť. Tiež by ste nemali čakať výsledok za týždeň.

3. Generické lieky
Ďalšou častou radou sú generické prípravky – napríklad známa Kamagra. Fungujú rovnako ako napríklad Viagra, dokonca obsahujú rovnaké účinné látky, avšak predáva sa lacnejšie a bez predpisu. Dajú sa objednať rovno online, takže nie je potreba nikam chodiť. Na rozdiel od dvoch vyššie uvedených rád toto riešenie funguje okamžite (do 30 minút od prehltnutia tabletky).

Je možné internetu veriť?

Áno, vyššie uvedené rady skutočne fungujú. Avšak ak u vás problémy pretrvávajú, nie je od veci navštíviť lekára. Už len pre prípad, že by boli erektilne dysfunkcie prejavom vážnejších zdravotných problémov.