Ako zvládnuť internátny boj o prežitie?

528

Bojisko: izba (1.línia)

Úhlavný nepriateľ č. 1: víriaci sa prach, dlážka zasypaná vlasmi a zvyškami jedál

Zbrane: utierka, metla, handra, vedro, saponát a voda

Taktika: Dohodnite sa na presnom dni upratovania. Hrozí totiž, že sa k tomu nedokopete nikdy. V duchu hesla „jeden za všetkých a všetci za jedného“ sa v drhnutí izby striedajte alebo to urobte spoločne. Pôjde to rýchlejšie a určite bude zábava.

 

Úhlavný nepriateľ č. 2: príliš veľa hluku v čase skúšok

Zbrane: milé slovo, taktické vyhrážky typu: „Ak nestíšiš hudbu, môže sa ti to vrátiť, keď sa budeš učiť ty!“, v krajnom prípade SBS 

Taktika: V takejto situácii je najlepšie pokúsiť sa dohodnúť a podpísať mier, prípadne dočasné prímerie. Každý (dobre, skoro každý) sa raz ocitne v situácii, keď bude nútený sadnúť si za knihy. Skúste tento fakt pripomenúť aj samozvanému DJ- ovi, snáď sa zamyslí nad vašou prekérnou situáciu a preruší paľbu. Ak nie, môžete sa pokúsiť prehlušiť jeho koncert vlastným. V prípade, že ste ochotný pristúpiť na radikálne riešenie, obráťte sa s prosbou o pomoc na SBS-károv. Pokiaľ patríte k dezertérom, utečte do študovne. 

 

Úhlavný nepriateľ č. 3: nevynesené aromatické smeti

Zbrane: silnejšie arómy, avšak žiadna domáca výroba

Taktika: Motto: „Kto ide von, berie smeti!“ nech sa stane vašim životným krédom. Pomôže predísť zahubeniu vlastnej roty jedovatými plynmi a invázii nebezpečného hmyzu. Dôkladný postrek osviežovačom vzduchu urobí zo zamorenej izby miesto s prijateľnými životnými podmienkami.   

 

Bojisko: bunka (2.línia)

Úhlavný nepriateľ č. 1: neodtekajúca sprcha

Zbrane: sexy ružové gumené rukavice a dávka odvahy

Taktika: Výhodnejšie ako odstraňovať škody na majetku či životoch je predísť potope. Pokúste sa všetkým obyvateľom bunky prehovoriť do duše a vysvetliť, že odtok nepotrebuje izoláciu vlasmi. Nech si ich po každom sprchovaní pekne vezmú so sebou. Ak je už neskoro na vysvetľovanie, nezúfajte. Navlečte si sexy ružové gumené rukavice a pusťte sa do misie s názvom: Zachrániš sprchu, zachrániš amazonský prales. Niekedy môže byť čistenie odtoku ťažké aj pre silné žalúdky, ale myslite na pľúca Zeme (prípadne si vymyslite vlastnú motiváciu).

 

Úhlavný nepriateľ č. 2: špinavá kúpeľňa

Zbrane: rovnaké ako proti úhlavnému nepriateľovi č. 1 + saponát, metla, handra, vedro, voda a najdôležitejšie: rozpis služieb!

Taktika: Bolo by veľmi nespravodlivé, keby s takým silným nepriateľom ako je špinavá kúpeľňa zápasili stále tí istí. Navrhnite alebo, ešte lepšie, vyrobte podrobný rozpis upratovacích služieb s menami, dátumami a zoznamom úloh. Ak bude niekto protestovať, neostáva vám nič iné ako mu pripomenúť, že pred narukovaním prisahal na štátne symboly.

 

Úhlavný nepriateľ č. 3: malá a predsa smradľavá chladnička

Zbrane: meter, kalkulačka, handra a saponát

Taktika: Dôkladne odmerajte rozmery chladničky (samozrejme, zvnútra) a podľa vzorca V=a·b·c alebo V=a3, prípadne iného hodiaceho sa, vypočítajte objem. Číslo deľte počtom osôb. Výsledok je množstvo chladničkového priestoru, ktorý prináleží každému obyvateľovi bunky. Ďalšou možnosťou je rozdeliť si priamo jednotlivé poličky. Kto prekročí líniu svojho územia, bude mu jedlo skonzumované. Čo sa týka čistenia chladničky, môžete použiť rozpis služieb z kúpeľne, prípadne vyrobiť nový. Dôležité je, aby ju niekto umyl, pretože opäť hrozí zamorenie, tentoraz celej bunky.

 

Tieto rady by vám mali trošku pomôcť spríjemniť si internátne bývanie, a to tímovou prácou. Spolu žiť totiž znamená aj spolupracovať a pristupovať na kompromisy. Taktiež by vám mali pomôcť zbaviť sa záhadných pachov, nevítaných zvieracích hostí, predísť rôznym infekčným chorobám,… jednoducho pomôcť PREŽIŤ (v dobrej nálade a pohode).