Argentínskej polícii sa stratilo 540 kíl marihuany, vraj ju zožrali krysy

1814

Polícia v argentínskom meste Pilar rieši, kam sa stratilo 540 kilogramov marihuany, ktorá bola uskladnená v sklade na miestnej stanici. Droga konfiškovaná pri raziách zmizla nevedno kam. Podozriví sú policajti, ale tí tvrdia, že všetku marihuanu zožrali krysy.

Všetko začalo v apríli minulého roka. Emilio Portero nastúpil ako policajný šéf do Pilaru, ktorý striedal svojho predchodcu Javiera Specie. Ako velia predpisy, Portero musel prevziať všetok majetok policajného oddelenia, spísať o tom protokoly a všetko podpísať. Lenže protokol o odovzdaní bol síce spísaný, ale Specie ho odmietol podpísať. To Portera znepokojilo a obrátil sa na oddelenie vnútornej kontroly. To poslalo do Pilaru policajného komisára, ktorí mal oficiálne zistiť, čo vlastne je odovzdané a čo nie.

Tí rýchlo zistili, že sa niekam stratilo 540 kilogramov marihuany, ktoré boli v protokole, ale nie v miestnosti s dôkazmi. To viedlo dokonca k obvineniu, ktoré voči Speciemu a trom ďalším policajtom vzniesol sudca Adrian Gonzales. Policajti mali vysvetliť, kam sa všetka tá marihuana podela.

Všetci traja podali rovnaké vysvetlenie – marihuanu skonzumovali miestnej krysy. Sudca nariadil túto možnosť preveriť, ale vyšetrovanie ukázalo, že potkany v drogách nejdu. Rozhodne nemohli skonzumovať tak ohromné ​​množstvo marihuany. „Drogy boli absolútne vysušené, pretože boli skladované dlhšie ako dva roky. Vedci nám povedali, že ak by krysy zjedli tak ohromné ​​množstvo marihuany, boli by už najskôr mŕtve. Žiadne mŕtve telá sa ale v sklade dôkazov nenašli,“ stojí v správe vyšetrovateľov. Krysy ako napokon väčšina zvierat sú schopné rozoznať, čo môžu zjesť a čo nie. Marihuanu, ktorá je cítiť na veľkú vzdialenosť, by zrejme títo hlodavcami dobrovoľne nezjedli.

Specie ale trvá na svojom a súd tak bude tento prípad riešiť aj naďalej. Krysy sú možno v prípade tejto kauzy z obliga, ale treba mať na pamäti, že títo hlodavce boli kedysi schopní zožrať drogovému kráľovi Pablo Escobar niekoľko ton bankoviek ročne. Krysy sú totiž schopné zjesť prakticky všetko.