Po dvoch nákresoch prichádza prvá ozajstná fotografie konceptu Q8. Cudne ukazuje časť masky chladiča, svetlometu a nárazníka.
audi-q8-02Audi sa v Detroite chystá odhaliť štúdii modelu Q8, ktorý sa v roku 2018 stane najluxusnejším modelom značky. Minulý týždeň Audi ukázalo dve skice, teraz prichádza čas prvej fotografie. Podľa očakávaní väčšinu autá zakrýva plachta, nový šéfdizajnér značky Marc Lichte nám však kúsok poodhalil a ukázal výrazne tvarovanú masku a predný nárazník s cípom svetlometu.

Zdá sa, že predok je štylizovaný pomerne dramaticky, čo nie je u ingolstadtskej značky úplne obvyklé, ale – je to len koncept. Lenže Audi potrebuje v oblasti dizajnu trošku „pritvrdiť“ a tak sú všetky dôvody domnievať sa, že skôr ako koncept bude detroitskej Q8 prototypom, veľmi blízkej finálnej podobe auta pre rok 2018.
audi-q8-03To sa ale uvidí až o rok, zatiaľ môžeme len špekulovať. Doteraz je známe iba to, že pôjde o crossover so siluetou v štýle kupé, hierarchicky postavený na úroveni limuzíny A8, vybavený iba šesť- a osemvalcovými motormi a postavený na platforme MLB-EVO.