Na španielskej pláži zomrelo delfinie mláďa po tom, čo si ho skupinka turistov odovzdávala a fotila sa s ním. Námorní záchranári, ktorí boli na miesto zavolaní, označili správanie turistov za sebecké. Vlna kritiky ide ruka v ruke s dlhodobou nespokojnosťou miestnych s vplyvom turistov.

Mláďa sa dostalo na pláž, kde ho našla skupinka turistov. Tí delfína chytali, držali a posielali si ho. Neopatrným zaobchádzaním mu však ublížili. Na jednej z urobených fotiek kde napríklad vidieť, ako dieťa upcháva rukou delfínov dýchací otvor.

Podľa námorných záchranárov muselo byť mláďa „vydesené“ a keby turisti na pláži zavolali záchranárov skôr, mohlo báť zachránené, napísal Britský server Independent.

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/baby-dolphin-dies-passed-tourists-photographed-almeira-spain-moj-car-a7896376.html

„Opäť vidíme, že ľudia sú najmenej racionálny druh,“ okomentovala celú udalosť skupina zaoberajúca sa záchranou morských živočíchov na svojich facebookových stránkach.

Záchranári vyrazili na zavolanie, v čase príchodu, o pätnásť minút neskôr, bol delfín však mŕtvy. Záchranári vysvetlili, že zhluk ľudí okolo delfína, tvora citlivého na stres, urýchlilo zlyhanie srdcového a dýchacieho obehu. Tiež upozornili, že ohrozovanie chránených druhov delfínov je považované za trestný čin.