So šírením koronavírusom bojuje tiež Írsko, v krajine je 1329 potvrdených prípadov, boj s chorobou prehralo už päť pacientov. Medzi nimi bola aj mamička a babička Anna O’Rourkeová († 69) z Dublinu. „Bolo to brutálne, chorobu mala len pár dní,“ zdieľal s írskou tlačou jej syn Ciaran (36), ktorý nemal ani šancu sa s matkou rozlúčiť. Syn sa nechal počuť, že tušil, že „tento hrozný vírus mamu zabije“. Spoveď zlomeného muža priniesol denník The Mirror.

O’Rourk uviedol, že koronavírus sa u jeho matky potvrdil vo štvrtok 19. marca, o tri dni neskôr, v nedeľu 22. marca, chorobe podľahla. „Vo štvrtok nám povedali, že testy potvrdili koronavírus, v sobotu sa jej stav zhoršil a my sme sa začali báť, že to neprežije,“ povedal pre stanicu Dublin Live.
„Umrela v nedeľu päť minút po piatej popoludní, môj otec to potom oznámil mne i mojim dvom sestrám. Bolo to hrozné, ešte snáď horšie je, že sa s ňou nemôžeme naposledy rozlúčiť,“ dodal O’Rourke.

 Syn: Už nikdy neuvidíme jej tvár 

Pripustil, že rodina dostala povolenie usporiadať pohreb, ale bude to podľa jeho slov „rýchla akcia s uzavretou rakvou“. „Je navždy preč a my už nikdy neuvidíme jej tvár,“ rodinu smrť matky hlboko zasiahla. „Mamu milovalo veľa ľudí, mala plno priateľov. Pohreb, ktorý nám povolili, je len pre najbližšiu rodinu. Jej telo zostáva v opatrovateľskom dome, kde bola hospitalizovaná, odtiaľ ho prevezú rovno do kostola pri cintoríne,“ vypovedal O’Rourke.
Anna O’Rourkeová po sebe zanechala manžela, tri dospelé deti a nespočet vnúčat. Írka, ktorá ako dieťa vyrastala v sirotinci, posledné dva roky žila v opatrovateľskom dome. Po nešťastnom páde potrebovala neustálu starostlivosť, ktorú jej rodina nebola schopná sama o sebe poskytnúť. Anna bola pripútaná na invalidný vozík, brala veľké množstvo liekov a mala aj duševné ťažkosti.
„Pri poslednej návšteve na tom bola naozaj dobre, tešila sa, až ju vezmeme von. Boli sme za ňou pred necelými dvoma týždňami. Sestrička nám vyhovorila, aby sme mamu vzali von. Upozornila nás, že by mohla chytiť koronavírus. Dbali sme na jej radu. To bolo naposledy, čo som ju videl, čo som ju mohol objať, „zveril sa O’Rourk, ktorý bol najmladší z jej troch detí.

 Najlepšie mama a skvelá  duša 

„Bola to tá najskvelejšia duša na svete, najlepšie mama, moja najlepšia kamarátka. Bola moje všetko. Mali sme k sebe naozaj blízko a skvelý vzťah. Cítim sa bez nej úplne stratený, chýba mi každú minútu. Našej rodine sa dostalo obrovské podpory od našich známych a príbuzných. Podporujú nás, pravidelne nám telefonujú. Obyčajné vďaka nestačí za ich neskonalú vrelosť,“ poďakoval prostredníctvom tlače O’Rourk takisto svojim priateľom a širšej rodine.