Brutálna vražda dvojičiek v Česku.  Zakrvavený brat utekal dole dedinou o život!

811

 Desivá rodinná  tragédia!  

V Počátkách dobodal dvadsaťšesťročný Pavol svojich dvoch bratov-dvojičky († 17) a tretieho (27) vážne zranil. Ten sa z posledných síl dokázal zachrániť, z domu unikol a privolal pomoc.

K vražde v jednom z rodinných domov v Počátkách došlo v sobotu okolo 9. hodiny večer. Dvadsaťšesťročný Pavel, ktorý sa podľa miestnych niekoľkokrát liečil s psychickými problémami a zrejme aj s drogovou závislosťou, tam nožom napadol svojich troch bratov.

Sedemnásťročné dvojčatá jeho besnenie neprežili, ich o desať rokov starší brat ale dokázal uniknúť. Podľa informácií Blesku dobehol do miestnej hasičskej strážnici, odkiaľ sa mu podarilo privolať pomoc. V tú dobu už ale boli jeho bratia mŕtvi.

Mladík, ktorý bol ťažko dobodaný a celý od krvi, musel dole dedinou ubehnúť asi 200 metrov, aby si zachránil život.

Pohľad na miesto činu bol podľa svedkov desivý. „V dome bol strašný bodrel, prehádzané veci a všade krv,“ povedal  jeden zo susedov. Policajti útočníka zadržali neďaleko miesta činu. „Vyzeral, že je mimo,“ uviedol jeden z prizerajúcich.

 Vraždil  kuchynským nožom 

Podľa informácií sa muž po zadržaní policajtom k činu priznal a opísal aj celý priebeh vraždy. „Je stíhaný ako obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na viacerých osobách,“ povedal kriminalista Pavel Kubiš. V minulosti bol tento muž už dvakrát súdne trestaný. „Raz ako mladistvý, raz minulý rok za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ vysvetlil vyšetrovateľ.

Na telách obetí aj zraneného boli bodné a rezné poranenia. „Ako vražedná zbraň sa pravdepodobne javí kuchynský nôž,“ uviedol Kubiš. Možný motív vražedného útoku neuviedol. Znalci budú ešte posudzovať duševný stav páchateľa v čase činu.

Podľa miestnej žila v dome s štvoricou chlapcov aj ich matka. V čase činu ale zrejme doma nebola. „Každý piatok sem za ňou jazdil jej priateľ, zrejme je teraz u neho,“ myslí si sused.

Za bratovraždy hrozí mužovi 15 až 20 rokov, prípadne výnimočný trest. Súd na neho v utorok uvalil väzbu.