Typ ochrannej známky, o ktorú štúdio WB vo Veľkej Británii požiadalo, totiž zahŕňa širokú škálu diel od celovečerných filmov, cez filmy pre televízne vysielanie až po audiovizuálne a ďalšie digitálne disky, ktoré majú slúžiť práve pre záznam divadelného predstavenia.

Keďže sa štúdio k veci ešte nevyjadrilo, je tak na fanúšikoch, či budú veriť tomu, že sa tajne chystá ďalší film alebo sa len pripravuje vydanie DVD s chystanú hrou o dospelom Harrym Potterovi.

Pravdou však zostáva, že J. K. Rowlingová už v minulom roku na Twitteri uviedla, že dielo Harry Potter a prekliate dieťa bude realizované iba v divadelnej forme a filmová verzia sa nechystá. Ale nie je jasné, či sa odvtedy niečo nezmenilo.

Hoci Rowinglová na realizáciu celej hry, ktorá je rozdelená do dvoch častí, dohliadala, jej autorom je Jack Thorne. Réžie sa ujal John Tiffany. V úlohách Harryho, Rona a Hermiony sa objaví cenení londýnski divadelný herci Jamie Parker, Paul Thornley a Noma Dumezweniová.

Divadelné pokračovanie osudov chlapca s jazvou na čele bude mať premiéru 31. júla. Následne bude na pultoch kníhkupectiev dostať aj scenár divadelnej hry. Slovenskí fanúšikovia sa dočkajú prekladu tento rok na jeseň.